profil

Brzydkie może być piękne

poleca 85% 488 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Brzydkie moe być piekne .
Pojecia brzydoty i piekna nie sa jednoznaczne . Brzydkimi okreslamy zazwyczaj osoby , rzeczy , uczucia itp , Które nam samym i innym się nie podobaja z roznych przyczyn . Przykry zapach , nieproporcjonalna budowa ciala , oszpecona twarz , pozbawiony stylu budynek , niedobrane kolorystycznie ubranie , nieciekawa scenografia filmowa , nudna ksiazka , wszystko to może być opisane jako brzydkie .
Przeciwienstwem brzydoty jest piekno . Piekne moga być krajobrazy , ludzie , rzeczy , emocje , filmy itp. Piekno zawzywczaj wzbudza pozytywne emoje . szukamy w zyciu piekna nawet tam gdzie go nie ma .
Dla kazdego z nas brzydkie i piekne mogą byc rozne rzeczy , często zupelne inne . w kazdym spoleczenstwie i kazdej kulturze obowiazuja kanony okreslajace piekno i brzydote . na pzestrzeni wiekow ulegaja one zmianom tak jak zmienia się moda i styl .
Dobrym przykladem będzie zmiana która nastapila wśród modelek prezentujacych mode kobieca . przed 2 wojna swiatowa na wybiegu podobaly się kobiety o wiele tezsze niż obecnie . wspolczesne modelki sa badzo wychudzone a osoby tezsze często uwazane za brzydkie.
Moim zdaniem Pojecie piekna lub brzydoty sa bardzo subiektywne . Kazd z nas ma prawo do wlasnej opini . Kieujem się wspolczesna moda , obowiazujacymi normami ale tez wlasnym poczuciem stylu .Zgadzam się ze stwierdzeniem , ze brzydkei może by piekne.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta