profil

Dlaczego "Syzyfowe prace" sa obowiazkową lektura gimnazjalistów.

poleca 85% 371 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Stefan Żeromski

"Syzyfowe prace"sprawiaja nam trudności w analizie,ale uważam,że powinny być w zestawie lektur obowiązkowych w klasie II Gimnazjum.
Pierwszym argumentem jest to że,Stefan Żeromski ukazał nam życie społeczeństwa polskiego XIX wieku,którego my nie znamy,które byly pod Zaborami.
Drugim argumentem jest to że,książka przectwaia wiele radosnych chwil z życia bohaterów.Kiedy Bernard Zygier wyrecytował na lekcji "Redutę Ordona"wielu zrozumialo,że są Polakami,odblokowały ię w ich obrazy i słowa dota tłumaczone.Młodzież odzyskała świaomość Narodowa i poczucie dumy.
Trzecim argumentem,jet to że,uczniowie Klerykowskiego Gimnazjum mieli tez wiele przeszkód.Byli oni nieustannie kontrolowani,nie mogli rozmawiać po Polsku.Rosjanie chcieli ich za wszelką cenę wynarodowić.
Z kolejnym i ostanim argumentem jest to że,jednym z walorów utworu są znakomite opisy przygody,stanowiące tło akcji,są komentarzem do przeżyc bohateow.
Powyzsze argumenty przemawiają za tym,by "Syzyfowe prace"były lektura szkolną.Dzieło to daje nam do zrozumienia,że zyjemy w wolnym kraju,i uczy Nas Milości do Ojczyzny.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Ciekawostki ze świata