profil

Charakterystyka Aleksego Dawidowskiego.

poleca 85% 120 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Aleksy Dawidowski pseudonim "Alek" jest jednym z bohaterów książki "Kamieni na szaniec". Urodził się 3.11.1920r. w Warszawie w rodzinie inteligenckiej. Był chłopcem wysokim, szczupłym o niebieskich oczach, płowej czuprynie i łagodnych rysach twarzy. Dzięki narciarstwu, które uprawiał, miał wysportowaną sylwetkę. Ukończył najlepsze Gimnazjum im. Stefana Batorego w Warszawie. Maturę zdał w wieku 19 lat, uczyc się zbytnio nie lubił. W czasie okupacji uczstniczył w podziemnej organizacji. Był dowódcą jednej z drużyn Grupy Szturmowej, pierwszy w tej Bardzo przyeżywał każde zadanie i czyn wkładając w nie całą duszę. Swietnie nadawał się na przywódcę.
Posiadał wspaniałe cechy charakteru, takie jak:
Wytrzymałośc, odwaga, wiernośc przyjaciołom i ojczyźnie. Nie potrafił obojętnie patrzec na czyjąś krzywdę i chętnie wszystkim pomagał. Dzięki temu zyskał sobie wielu przyjaciół, którzy cenili go i wiedzieli, że można na niego liczyc.
Aleksy Dawidowski zginął podczas akcji, której celem było odbicie przyjaciela z rąk GESTAPO.
Moim zdaniem bohater książki Aleksandra Kamińskiego był wzorem dobrego i oddanego przyjaciela. Jego czyny zasługują na podziw. Potrafił pięknie życ i godnie umierac.

Podoba się? Tak Nie
(0) Brak komentarzy