profil

Charakterystyka Robinsona Crusoe.

poleca 85% 119 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Książkę ,,Przypadki Robinsona Crusoe'' napisał Daniel Defoe.Jest to opowieśc o człowieku ambitnym ,który mimo wyrwania z cywilizacji, potrafi przetrwac 27lat na bezludnej wyspie. Akcja dzieje się na przełomie 17 i 18 wieku.
Bohater książki w dzieciństwie obdarzony był niesamowitą inteligencją. Urodził się w małej miejscowości Hull w Anglii. Jego matka opiekowała się domem , była gospodynią . Tata był zaś przedsiębiorcą handlowym. Rodzice mieli własną firmę .Robinson miał odziedziczyc ją , ale jego pasją było żeglarstwo. Rodzice nie akceptowali tego , ponieważ jego starsi bracia zginęli na morzu. Uciekł z domu za namową kolegi i razem wypłynęli w morze. Okazało się , że Crusoe miał chorobę morską. O jego wyglądzie nie wiadomo zbyt wiele. Wiemy tylko to , że był silnym , ambitnym mężczyzną. Był uparty, dążył do wyznaczonych celów. Dlatego właśnie tak dobrze potrafił rozbudowac swoją wyspę. Rzecz, które mu się przydały, wykorzystywał je do innych spraw. Jego naiwnośc sprawiła , że gdy rodzice umarli, nie zdążył się z nimi pożegnac, a sam stracił chęc do życia. Potem stracił swojego najlepszego przyjaciela, Piętaszka.
Ten bohater bardzo mi się spodobał. Był bardzo utalentowany i był dobrym człowiekiem. Ciekawe , jakbym ja się spisał na jego miejscu?


Dostałem 5-
0błędów Ortograficznych
2błędy językowe
1błąd interpunkcyjny
Uwaga nauczyciela:Praca na temat.Spójna i Logiczna.
Dzięki tej pracy zdałem na 5 z j.polskiego.
Pracę wykonał (lipi12) Patryk Lipiński

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta