profil

Tabloid

poleca 71% 37 głosów

rzecz. m

czasopismo (najczęściej codzienne), zajmujące się głównie sensacjami i plotkami, które prezentuje dużo zdjęć, zamieszcza konkursy dla czytelników; brukowiec; tabloid ma format wygodny do złożenia i skierowany jest do masowego i najczęściej mało wymagającego odbiorcy.

 

Media podały informację, że duże wydawnictwo prasowe przygotowuje wydawanie nowego tabloidu (D. lp). Dziennik będzie w sporej części zajmował się informacjami na temat prywatnego życia znanych ludzi, szczególnie artystów i polityków. Przyszły redaktor naczelny twierdzi, że w jego tabloidzie (Ms. lp) pojawią się też materiały nagłaśniające przypadki korupcji i przestępstw gospodarczych.

 

KOMENTARZ
O tabloidach mówi się w Polsce od niedawna i to słowo w dużej części zastąpiło funkcjonujące wcześniej w języku niezbyt pochlebne określenia tego typu gazet, takie jak: bulwarówka czy brukowiec. Znane tabloidy: niemiecki „Bild”, angielski „The Sun”, a w Polsce: „Fakt”, „Superexpress”. W dużych miastach rozdawane są również tabloidy bezpłatne.
Tabloidy uznawane są w świecie dziennikarskim za gazety niższej jakości, ale są bardzo poczytne, często balansując na granicy dobrego smaku, prezentując szokujące zdjęcia i artykuły oraz mieszając fikcję z rzeczywistością.

Podoba się? Tak Nie
Więcej informacji:

Materiał opracowany przez eksperta

Czas czytania: 1 minuta

Spis treści
  • Tabloid