profil

Potrzebuje pomocy mam na jutro wypracowanie z polskiego na min. 2 strony z zeszytu na temat "Dlaczego się

przeprowadzamy".
50 pkt za rozwiązanie + 25 pkt za najlepsze rozwiązanie - 5.11.2017 (17:35) - przydatność: 100% - głosów: 2
blakstar 5.11.2017 (17:57)

To łatwe

Odpowiedzi
blakstar
5.11.2017 (17:57)
Człowiek zmienia miejsce swojego zamieszkania z wielu różnych powodów. Najczęściej bywa tak, że po prostu dostajemy bardziej atrakcyjną pracę w innym mieście, wyjeżdżamy na studia bądź po pewnym czasie wracamy w rodzinne strony. Bardzo często zdarza się, że potrafimy pokonać dziesiątki kilometrów, by znaleźć wymarzoną nieruchomość, z którą zwiążemy się na całe życie.
Przeprowadzki i zmiany miejsca zamieszkania nie są niczym nowym z ewolucyjnego punktu widzenia. Pierwsi ludzie byli koczownikami. Bardzo często zmieniali lokalizację swoich obozów. Dzięki temu mieli zawsze dostateczną ilość pożywienia, żyjąc jednocześnie w zgodzie z naturą. Częste przeprowadzki zmuszały do posiadania niewielkiej liczby dóbr, by można je było szybko przenieść do nowego obozu. Z czasem jednak zaczęliśmy udomawiać zwierzęta, uprawiać ziemię i zostawać na dłużej w danym miejscu. Okazało się, że migracje nie są potrzebne.
Oczywiście od tamtego okresu w historii dzieli nas ogromna przepaść. Dziś korzystamy z dobrodziejstw wielkich miast i maleńkich wiosek zależnie od tego, co się nam w danej chwili bardziej podoba. Przeprowadzki z ogromnych metropolii do podmiejskich wiosek nikogo nie dziwią. Powietrze jest tam świeższe, a do pracy zawsze można dojechać. Miasta oferują nam mnóstwo różnorodnej rozrywki, tanie zakupy, atrakcyjną pracę oraz wykształcenie. Z tego powodu młodzi ludzie przeprowadzają się, by skończyć studia i niestety często nie wracają już w rodzinne strony, gdzie nie otrzymali by takich możliwości.
Życie na wsi położonej z dala od ośrodków wielkomiejskich nie jest wcale proste. Każdy wie o tym, że ceny w wiejskich sklepikach są wyższe niż w wielkich dyskontach, trudno tu o jakąkolwiek pracę, nie ma atrakcyjnych klubów i restauracji, a zimą nieodśnieżone drogi potrafią być nieprzejezdne przez kilka godzin zanim ktoś o nie nie zadba.
Przeprowadzki z miasta na wieś i odwrotnie są zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. To czy ktoś wybierze apartament w centrum miasta, czy willę na wsi zależy głównie od subiektywnych preferencji i możliwości finansowych. Na szczęście dziś z przeprowadzkami dziś o wiele łatwiej niż chociażby kilkadziesiąt lat temu.
Przydatne rozwiązanie? Tak Nie
PlamkaMeka_kk
5.11.2017 (18:43)
Na zmianę miejsca zamieszkania mają wpływ przede wszystkim: polityka i ekonomia. Przeniesienie się do ośrodka oferującego lepsze szanse rozwoju było zawsze częścią amerykańskiego snu. Ale w ostatnich latach ludzie coraz częściej podchodzą do teg sceptycznie. Przestali wierzyć w "sen". Coraz więcej Amerykanów stara się więc nie ryzykować i pozostaje w domach rodzinnych - donosi inverse.com.
Skłonność do przenoszenia się z miejsca na miejsce zależy także od naszej osobowođci. Bardzo aktywni ludzie rzadziej zapuszczają korzenie, towarzyscy wybierają częściej lokacje miejskie. Amerykańskie Stowarzyszenie Psychologów donosi ponadto, że przenoszą się także ludzie bardzo emocjonalni. Wynika to z tego, że bardzo łatwo się irytują i często przerzucaja odpowiedzialność za swoje niezadowolenie na... otoczenie właśnie. WIEM MAŁO ALE TEZ POMYŚL GŁÓWKĄ   I COS NAPISZ/DOPISZ
Przydatne rozwiązanie? Tak Nie