profil

Moje miasto za 100 lat - Sopot

poleca 84% 468 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Mieszkam w przepięknym mieście położonym nad morzem i otoczonym lasami i pagórkami. To miasto to Sopot . Wchodzi w skład Trójmiasta. Moje miasto jest znane w Polsce i zagranicą jako uzdrowisko. Jest często odwiedzane przez turystów i kuracjuszy.
Przyjeżdżający do Sopot spacerują po molo – najdłuższym, drewnianym molu w Europie.
To bardzo przyciąga wczasowiczów.Sopot znany jest też z Opery Leśnej gdzie co roku w tym urokliwym, leśnym plenerze odbywa się Festiwal Piosenki.
Myślę ,że nawet za 100 lat Sopot będzie znany także z tych walorów a do tego przybędzie wiele obiektów nowoczesnych zachęcających do odwiedzania naszego miasta.
Do tego czasu powstaną AQUA PARKI oraz baseny z podgrzewaną wodą na plażach, bo,, Bałtyk jest za zimny ‘’.
Moim marzeniem jest,aby czynić starania związane z ochroną środowiska i doprowadzić do czystości wody zatoki gdańskiej, żeby pływały w nich latem delfiny a zimą foki.
Chciałabym, aby technologia budowy pozwoliła na wybudowanie oszklonego tunelu w głąb morza, tak ja na zachodzie (USA), który umożliwiałby turystom miły wypoczynek i spacery a zarazem oglądanie życia morskiego ryb i stworzonek wodnych oraz roślin morskich Bałtyku. Wyobrażam sobie ze w czystych lasach sopockich będą żyły różne gatunki zwierząt i ptaków, które będzie można podziwiać ,spacerując po pięknych sopockich lasach .
W lesie powstaną też wysokie oszklone wieże widokowe, w których będzie można odpocząć , napić się herbaty, coś zjeść. Wieże te będą miały szyby działające jak lornetki i będzie można z nich oglądać sąsiednie kraje nadbałtyckie.
Architektura miasta też ulegnie zmianie. Powstaną nowoczesne osiedla z możliwością wylądowania helikoptera i małych samolotów na dachu budynku .One będą systematycznie zastępowały samochody . Jak ropa się już skończy to trzeba będzie odkryć nowe źródła i wymyśleć inny napęd XXII w . Może będą to samochody napędzane na olejo - wodę .Miasto będzie ekologiczne , bo energia grzewcza będzie czerpana ze słońca . Pozostałe samochody jeżdżące po mieście , to będą samochody elektryczne .
Będzie istniał podziemny system wywozu i utylizacji śmieci czyli ich niszczenia .
Życie będzie łatwiejsze , bo w każdym domu będzie komputer . Będziemy zaopatrywali się po przez internet . Komputer również będzie służył do załatwiania nam różnych spraw , np.: zajerestrowanie się do lekarza , zakup biletów do kina , teatru na imprezy na basen czy na zawody sportowe .
Mimo tej nowoczesności XXII wieku chciałabym , żeby nawet za 100 lat istniała w mieście biblioteka z tradycyjnymi działami literatury w formie dotychczasowej książki a nie CD.
Stwierdzam ,że w tedy będzie czysto i zdrowo i każdy będzie chciał mieszkać i odwiedzać nasze miasto Sopot

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty