profil

Czy człowiekowi potrzebne są zmiany?

poleca 83% 701 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Ludzie niewątpliwie potrzebują zmian. Dzieje się tak z dwóch różnych powodów: znużenia obecnym stanem rzeczy oraz ogólnie pojętej złej drogi życiowej (narkomani, alkoholicy, ale także egoiści itd.). Tej właśnie tezy będę bronił.
Pierwszym i najważniejszym argumentem jest postać Scrooga z ?Opowieści Wigilijnej?. Potrzebował on zmiany, chociaż sam nie zdawał sobie z tego sprawy. Dopiero duch jego wspólnika z pomocą 3 duchów uświadomił mu jak bardzo ważna jest jego przemiana. To bardzo radykalny przykład, gdyż ta postać niewątpliwie potrzebowała życiowej odmiany, inaczej umarłaby samotna i zapomniana.
Drugim przykładem jest działalność wszelkich grup wsparcia. To jednoznaczny dowód, że wielu ludzi potrzebuje zmian, inaczej takie grupy nie istniałyby. W ich skład wchodzą wszyscy ci, którzy potrzebują gruntownej zmiany życia ? głównie narkomani i alkoholicy.
Ostatnim argumentem jest konflikt między Rejentem a Cześnikiem z książki ?Zemsta? A. Fredro. Ich kłótnie i zwady wyniszczały ich otoczenie. Do samego końca nie uświadamiali sobie jak bardzo potrzebują zmiany aż do momentu gdy ich dzieci postanowiły potajemnie wziąć ślub. Gdy niejako zostali przymuszeni do zgody zrozumieli jak bardzo tego chcieli.
Myślę, że powyższe argumenty doskonale podkreślają prawdziwość tezy jakoby zmiany są człowiekowi potrzebne.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta