profil

Kim jest dla mnie papież Jan Paweł II

poleca 85% 547 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Kim jest dla mnie papież Jan Paweł II
Jan Paweł II dla nas jest kimś szczególnym, gdyż to właśnie on został patronem naszej szkoły, jest najlepszym przyjacielem, honorowym obywatelem naszego miasta, jest on wzorem nie tylko dla młodzieży; to Święty.
Wybrany 16 października 1978 roku został 264 papieżem w dziejach Kościoła. Był zarazem pierwszym od 455 lat papieżem, który nie był Włochem i pierwszym papieżem ? Polakiem. Ojciec Święty był podróżnikiem odwiedził wiele miejsc. Odbył 104 podróże zagraniczne w tym 9 do Polski. Odwiedził 129 krajów, przemierzył on prawie 1,3 miliona kilometrów. Według mnie zasłużył sobie na miano papieża podróżnika.
Ważne miejsce w pontyfikacie naszego papieża zajmowała sprawa zjednania wszystkich chrześcijan. Ojciec Święty uczestniczył we wspólnych modlitwach z przedstawicielami innych wyznań. Jego życie było bardzo pracowite, gdyż nieustannie zmierzał on do pokoju. Jan Paweł II jest człowiekiem, który zdobył zaufanie wielu ludzi. Był on papieżem, który dokonał wielu wspaniałych rzeczy, dlatego jego pontyfikat będzie na długo zapamiętany. Z tych oraz wielu innych powodów nasz kochany papież Jan Paweł Wielki zasługuje na nasze uznanie. Znali i kochali go ludzie wszystkich narodów, dlatego ogromny ból sprawiło nam odejście naszego pasterza.
Choć Ojca Świętego nie ma już wśród nas to pozostanie on w naszej pamięci, gdyż dla mnie i dla większości uczniów naszej szkoły, był on najwspanialszym wzorem do naśladowania, człowiekiem wielkiego serca i jesteśmy dumni, że nasza szkoła nosi imię tego wielkiego Polaka.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Zakres materiału