profil

Napisz list, który mógłby zostać odczytany na uroczystości otwarcia igrzysk olimpijskich w 2004 roku, skierowany do startujących w nich sportowców.

poleca 85% 108 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Drodzy Sportowcy!

Spotykamy się po raz kolejny na Igrzyskach Olimpijskich. Tym razem ich ranga jest jeszcze większa, ponieważ odbywają się one w swej kolebce ? Atenach. Są wśród Was tacy, dla których nie są to pierwsze igrzyska w życiu, ale dla wielu spośród zgromadzonych dziś w stolicy Grecji sportowców to debiut w tak ważnych zawodach. Wasi rodacy pokładają w Was wielkie nadzieje, ponieważ to Wy jesteście przyszłością świata sportu. Oglądać Was będą miliony ludzi z całego świata a wielu najmłodszych kibiców zapewne zechce naśladować.
Warto jednak pamiętać, że nie zwycięstwo jest najważniejsze. Chociaż daje prestiż i pieniądze, nie można dążyć do niego za wszelką cenę. Pamiętajcie, sport powinien jednoczyć ludzi na całym świecie, a nie powodować konflikty między narodami. Wznieśmy się ponad sportową rywalizację i zwróćmy uwagę na to, że jest on piękny sam w sobie.
Niech przyrzeczenia, które składacie przed rozpoczęciem zawodów pozostaną w Waszych sercach. Kierujcie się nimi przez cały czas trwania igrzysk. Naczelną regułą występów każdego z Was niech będzie gra fair play. Jeśli receptą na wygraną jest według Was stosowanie niedozwolonych środków chemicznych, to już dziś, przy otwarciu igrzysk jesteście przegranymi. Tylko przepisowa rywalizacja daje szansę na prawdziwe zwycięstwo. Nie zapomnijcie także, iż nie należy wykorzystywać słabych punktów przeciwnika, aby zwyciężyć. Tu warto podać za przykład osobę ,,Jerzego Kuleja, dwukrotnego mistrza olimpijskiego, który nigdy nie wykorzystywał na ringu swej przewagi po to, by wykończyć przeciwnika?. Jego walka zawsze była czysta i uczciwa. Niech ten wielki mistrz będzie dla Was wzorem do naśladowania.
Życzymy Wam wszystkim powodzenia, wyrównanej walki, sprawiedliwych werdyktów i wielu miejsc na podium, a przede wszystkim świetnej zabawy. Bo sport to radość, przyjemność i satysfakcja. Do boju!

Organizatorzy

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta