profil

Czy można obyć się bez książki?

poleca 85% 194 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Człowiek aby przeżyć ,potrzebuje tak naprawdę niewiele rzeczy ,pożywienia ,picia ,snu.Czy jednak takie życie ma sens?Czy dziś komukolwiek wystarcza?
Musimy przecież się uczyć ,zdobywać wiedzę ,przygotowywać się do przyszłego zawodu.Chętnie też rozwijamy swoje zainteresowania do tego wszystkiego potrzebujemy książek.Nie da się więc bez nich obyć we współczesnym świecie.
Po pierwsze czytanie ciekawych książek dostarcza nam rozrywki.Pewnie dużo ludzi w wolnych chwilach sięga po książkę.
Innym przykładem potwierdzającym służność tej tezy to rozwijanie wyobraźni poprzez czytanie.Człowiek nie zdaje sobie sprawy ile książka niesie w jego życiu zalet.Dzięki czytaniu rozwijamy wyobraźnię ,a dzięki temu łatwiej i lżej jest nam w dzisiejszych czasach.
Z kolei uczymy się płynnego czytania ,poprawnej pisowni ,a także kształtujemy swą mowę.Dzięki temu na świecie są osoby bardziej wykształcone.
Następnym argumentem jest zdobywanie wiedzy ,zdobywanie wiadomości o życiu różnych sławnych ludziach.Bez różnego rodzaju podręczników nie wiedzielibyśmy co się działo na świecie.Pomagają nam one poznawać historię naszych przodków.
Wszystkie argumenty ,które zamieściłam w tej pracy ,świadczą o bezwzględnej poprawności stwierdzenia ,że nie da się obyć bez książki.Jestem przekonana iż twierdzi tak większość z nas ,a niewielu ma inne zdanie na ten temat.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta