profil

Zemsta Aleksandra Fredry Dramatem

drukuj
poleca 78% 757 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Myślę, że utwór Aleksandra Fredry pt. ,,Zemsta" jest dramatem. Dramat to utwór przeznaczony do wystawiania na scenie. Jest jednym z trzech rodzai literackich. Dramat dzieli się na komedie i tragedie.
O tym, że ,,Zemsta" Aleksandra Fredry jest dramatem świadczy podział na akty i sceny. Utwór dzieli się na cztery akty i trzydzieści siedem scen. Teks poboczny czyli didaskalia np. ,,Papkin po francusku ubrany, przy szpadzie, krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopt, kapelusz stosowany -pod pachą parę pistoletów, zawsze prędko mówi" jest wprowadzony zamiast narracji. Dramat podzielony jest na rolę np. Cześnik, Rejent, Podstolina, Papkin, Wacław, Klara i inni. Nie posiada bezpośrednich charakterystyk bohaterów i opisów sytuacji. W utworze występuje zgodność miejsca, czasu i akcji.
Sądzę, że utwór Aleksandra Fredry zgodnie z argumentami to dramat, ponieważ ,,Zemsta'' to typowy utwór, który posiada wszystkie cechy dobrego dramatu i jego budowa wewnętrzna to ekspozycja, rozwinięcie, punkt kulminacyjny i rozwiązanie akcji


Polecasz? Tak Nie
W słownikach:
Komentarze (2) Brak komentarzy
12.1.2012 (18:13)

nawet dobre

21.9.2009 (12:39)

moze byc ciekawe co dostane

Formy wypowiedzi