profil

Zemsta Aleksandra Fredry dramatem

poleca 82% 1688 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Aleksander Fredro

Myślę, że utwór Aleksandra Fredry pt. "Zemsta" jest dramatem. Dramat to utwór przeznaczony do wystawiania na scenie. Jest jednym z trzech rodzai literackich. Dramat dzieli się na komedie i tragedie.

O tym, że "Zemsta" Aleksandra Fredry jest dramatem świadczy podział na akty i sceny. Utwór dzieli się na cztery akty i trzydzieści siedem scen. Teks poboczny czyli didaskalia np. "Papkin po francusku ubrany, przy szpadzie, krótkie spodnie, buty okrągłe do pół łydki, tupet i harcopt, kapelusz stosowany -pod pachą parę pistoletów, zawsze prędko mówi" jest wprowadzony zamiast narracji. Dramat podzielony jest na rolę np. Cześnik, Rejent, Podstolina, Papkin, Wacław, Klara i inni. Nie posiada bezpośrednich charakterystyk bohaterów i opisów sytuacji. W utworze występuje zgodność miejsca, czasu i akcji.

Sądzę, że utwór Aleksandra Fredry zgodnie z argumentami to dramat, ponieważ "Zemsta'' to typowy utwór, który posiada wszystkie cechy dobrego dramatu i jego budowa wewnętrzna to ekspozycja, rozwinięcie, punkt kulminacyjny i rozwiązanie akcji

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Ciekawostki ze świata