profil

Czy w rodzinie jest potrzebny autorytet? (autorytet)

drukuj
poleca 85% 108 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Moim zdaniem w rodzinie bardzo potrzebny jest autorytet, ponieważ każdy potrzebuje osoby, która będzie dla niego godna do naśladowania. Według mnie najlepszymi autorytetami w rodzinie są rodzice. Moją tezę potwierdzą następujące argumenty.
Po pierwsze rodzice kształtują nas psychicznie i fizycznie. Uczą nas, co jest dobre, a co złe. Karzą nam się uczyć, bo chcą, aby w przyszłości łatwo i dobrze nam się żyło. Chcą, aby nasze dzieciństwo było jak najlepsze.
Następny argument to fakt, iż autorytety dają nam poczucie bezpieczeństwa. Są nasza ochrona przed całym złem. Pragną abyśmy nigdy nie stali się tymi złymi, a jak już by do tego doszło będą próbować wszystkiego, byśmy weszli na dobra drogę.
Po trzecie to właśnie rodzice utrzymują nas przez cale dzieciństwo, a w przyszłości wspierają nas finansowo i duchowo. Zawsze nam pomogą.
Kolejny argument to fakt, iż nasze autorytety w rodzinie to jedyne osoby, które są w stanie poświecić wszystko dla nas. Dobro ich dzieci to dla nich najważniejsza rzecz na świecie.
Ostatni przykład to świadomość, jaką w przyszłości większość będziemy mieć, że ponad połowa tego, co posiadamy zawdzięczamy rodzicom. Jeśli osiągniemy sukces to, dlatego że to oni nauczyli nas być pracowitymi, konsekwentnymi i mądrymi, a jeżeli w przyszłości nie będzie się nam wiodło zbyt dobrze to, dlatego iż nie mieliśmy całkowicie normalnego i dobrego dzieciństwa, o jakie nasi rodzice powinni zadbać.
Według mnie te argumenty przekonały nas o tym, że bardzo potrzebny jest autorytet w rodzinie. Wszystko, kim będziesz w dużej mierze zależy od rodziców.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (3) Brak komentarzy
23.10.2012 (16:12)

Super :)

6.6.2012 (15:59)

A co, gdy rodzice dają wyłącznie "zły przykład"? Czy i wówczas są "najlepszym autorytetem"?

14.2.2009 (14:51)

jestem pod wrażeniem ;] daje 5

Gramatyka i formy wypowiedzi