profil

Jak Mały Książę umotywowałby swój powrót do róży w liście pozostawionym narratorowi

drukuj
poleca 84% 933 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Drogi Przyjacielu!!!
Przepraszam Cię, że odszedłem tak nagle, bez pożegnania. Nie chciałem, abyś na to patrzył - wyglądało tak, jakbym umierał. Lecz nie było to prawdą - zostawiłem na Ziemi ciało, bo było za ciężkie i nie mogłem go zabrać ze sobą.
Musiałam powrócić na swoją planetę. Nie mogłem zostawić mojej róży. Jestem za nią odpowiedzialny. Ona jest taka słaba. I taka naiwna. Ma cztery nic nie warte kolce dla obrony przed całym światem. Zrozumiałem, jak bardzo jest ona dla mnie ważna. Kocham ją. Muszę sie nią piekować - ona ma tylko mnie i ja jestem jej potrzebny. Kiedy spotkałem na Ziemi pięćset takich samych róż, czułem się oszukany, bo róża mówiła mi, że jest jedyna. Myślałem wtedy, że już nigdy do niej nie wrócę. Jednak po spotkaniu z lisem zmieniłem swoje zdanie - moja róża jest jedyna. Ona oswoiła mnie, a ja oswoiłem ją. Potrzebuję jej tak samo, jak ona mnie i dlatego wróciłem do niej.
Nie martw się o mnie - jestem już bezpieczny, na swojej planecie. Jeszcze raz przepraszam Cię, że nie pożegnałem się z Tobą. Jednak pamiętaj o tym:
Gdy popatrzysz nocą w niebo, wszystki gwiazdy będą się śmiały do Ciebie, ponieważ ja będę mieszkał i śmiał się na jednej z nich. Twoje gwiazdy będą się śmiały.
Dziękuję Ci za mojego baranka i mimo, że wiem, że nigdy już się nie spotkamy - do zobaczenia. Tak... to wszystko co chciałem Ci powiedzieć.

Żegnaj Przyjacielu!!!
Mały Książę.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (20) Brak komentarzy
9.10.2011 (14:44)

yyy.. w 7 linijce od początku jest błąd dosyć rażący po oczach :
" piekować " ale domyśliłam się że tam powinno być "Opiekować " :D

9.10.2011 (14:34)

Praca B.Dobra ale mogła by być trochę krucza bo do zeszytu muszę to teraz wpisać :p ...

24.3.2011 (18:55)

mim zdaniem tAKA SOBIE ALE MOŻE BYĆ

Gramatyka i formy wypowiedzi