profil

Charakterystyka Ani z Zielonego Wzórza.

drukuj
poleca 85% 203 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Ania Shirley to głowna bohaterka książki Pt. Ania z Zielonego Wzgórza. Na początku powieści ma 11 lat. Mimo swojego młodego wieku przeżyła już dość dużo, a mianowicie, gdy miała 3 miesiące jej rodzice zmarli na febrę, co spowodowało, że dziewczynka trafiła do rodziny Thomas. Gdy jednak pan Thomas zmarł, jego żona przeprowadziła się do swojej matki. Ania była jeszcze w jednej rodzinie - u państwa Hammond. Tam długo nie pobyła. Po pewnym czasie dziewczynka trafiła do Domu Sierot. I właśnie Z tamtąd Mateusz Cuthbert zabrał ją na Zielone Wzgórze. Nieopodal nowego domu Ani było jeszcze jedno wzgórze zwane Sosnowym, na którym mieszkała Diana Barry - dziewczynk a, która szybko stała się przyjaciółką Ani. Nasza bohaterka była uczennicą Szkoły Powszechnej i Seminarium Nauczycielskiego.

Ania była dziewczyną o rudych włosach, szarozielonych błyszczących oczach, zgrabnym nosie i bardzo jasnej cerze. Uroku dodoawały jaj liczne piegi. Była chuda. Ubierała się dość skromnie. Kiedy jednak Ania w wieku 16 lat poszła do seminarium, jej włody zrobiły się kasztanowe. Dziewczyna przytyła i ubierała się podążając za modą.

Do pozytywnych cech charakteru postaci zalicza się jej pracowitość i ambicje, ponieważ z chęcią pomagała Maryli, siostrze Mateusz, w pracach domowych, a w nauce - szybko nadrobiła zaległy materiał. Szkołę ukończyła będąc prymuską. Ania była także wierną przyjaciółką, zawsze chętną do pomocy. Okazało się to wtedy, gdy siostra Diany była chora na krup. Zaś do negatywnych stron charakteru Ani zalicza się jej gadatliwość. Dziewczyna BYła także uparta - przykładowo przez jakieś 6 lat nie chciała wybaczyć Gilbertowi. Miała ona także bujną wyobrażnię , która czasami doprowadziła ją do licznych kłoptów.

Mam nadzieję, że moja charakterysytka wam się przyda. =)


Polecasz? Tak Nie
(0) Brak komentarzy