profil

Alkohol wróg czy przyjaciel - rozprawka

poleca 86% 241 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Alkohol może być przyjacielem, ale tez i wrogiem. Alkohole towarzyszą człowiekowi od czasów starożytnych. Z nim zetknął się praktycznie każdy, ale nie każdy jednak wie czym jest alkohol.

Zacznę od tego ze może być wrogiem ponieważ alkohol zabija więcej ludzi niż wszystkie inne narkotyki razem wzięte. Wśród środków odurzających to nasz największy zabójca. Picie dużych ilości napojów wyskokowych prowadzi do spustoszeń w całym organizmie. Może być przyczyną uszkodzenia systemu nerwowego, różnych narządów wewnętrznych: żołądka, jelit, serca. Ludzie nadużywający alkoholu bardzo często mają powiększone serce.

Po drugie niszczy komórki i Większość ludzi wie, że alkohol może być przyczyną wad wrodzonych oraz raka piersi i uszkodzeń wątroby. Niewielu jednak zdaje sobie sprawę, że niszczy on także, inne ważne organy, w tym także mózg. Nawet heroina, narkotyk najczęściej piętnowany, nie jest tak zabójcza.

Po trzecie alkohol uzależnia. I tak więc u dorosłych jest to okres od pięciu do dziesięciu lat zaś u nastolatka ten sam stan można stwierdzić po okresie od sześciu miesięcy do trzech lat.

Z kolei może być przyjacielem, ponieważ Działa uspokajająco na system nerwowy człowieka więc może poprawić samopoczucie. Alkohol służy też zdrowiu, ponieważ picie niewielkich ilości wysokoprocentowych trunków może mieć korzystny wpływ na nasze zdrowie. Stwierdzono bowiem, że alkohol: rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu krew może szybciej krążyć w naszym organizmie. Wszystkie komórki i przede wszystkim mózg są wówczas lepiej dotlenione i odżywione.

Kolejny argument to taki, że Wszystko zależy od ilości, ponieważ lampka wina czy drink sprawiają, że czujemy się odprężeni, rozluźnieni, swobodniejsi, zapominamy o codziennych troskach i kłopotach.
Wystarczy jednak wypić o jeden kieliszek za dużo, aby dobry nastrój minął bezpowrotnie.

Moim ostatnim argumentem będzie to ze alkohol wykorzystywany jest w przemyśle kosmetycznym ponieważ wykorzystuje się go do produkcji np.: większość płynów po goleniu, wód kolońskich, płynów do kąpieli, i zmywaczy do paznokci,

Widzimy więc, że alkohol ma swoje mocne jak i słabsze strony. Ponieważ w nieodpowiednich ilościach może bardzo zaszkodzić zdrowiu jak i nawet życiu. Ale bez niego nie było by większości dezodorantów i innych preparatów kosmetycznych. Poprawia też nasze Zdowie. Dlatego tez uważam, że alkohol nie jest wrogiem człowieka pod warunkiem, że on sam go takim dla siebie nie uczyni.

Podoba się? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
29.11.2009 (18:54)

Kilka drobnych błędów ale i tak bardzo dobra praca :)

11.3.2009 (17:46)

Praca super. Dzieki napewno sie przydała :D

Treść sprawdzona

Czas czytania: 2 minuty