profil

Czy warto się uczyć?

poleca 82% 261 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Problem o którym będę pisać dotyczy wiedzy, którą chcemy lub nie, zdobywać. Chodząc do szkoły często słyszę pytanie " Po co mi ta fizyka? Przecież w przyszłości nie będzie mi potrzebna". Czy na pewno? Podając kilka argumentów spróbuję dowieść, że jednak warto sie uczyć.
Pierwszym powodem, dla którego warto zdobywać wiedzę jest możliwość posiadania dobrze płatnej pracy. Studia wyższe, znajomość języków czy umiejętność obsługi komputera pomagają w jej zdobyciu. Ponadto praca na wysokim stanowisku wzbudza szacunek u innych ludzi. Niestety, często wywołuje zazdrość lub zawiść wśród znajomych o niższym standardzie życia. Jednak to też może być zachętą do mobilizowania sił i chęci na naukę. Czasami bycie najlepszym jest największa nagrodą jaką możemy sobie wymarzyć. Uważam, że wiedza przyda nam się również po to, abyśmy w przyszłości mogli przekazać ją naszym dzieciom. Jeśli czegoś nie umiem lub mam problem z odrobieniem pracy domowej szukam pomocy u rodziców. Myślę, że moje dzieci będą oczekiwały tego samego ode mnie, więc jest to kolejny powód, dla którego poszerzam swą wiedzę. Może nie najważniejszym, ale przyjemnym argumentem dla którego warto sie uczyć jest duma z posiadanej wiedzy. Oglądając programy publicystyczne spotykamy się z wyszukanym językiem, którym posługują sie politycy. Bogate słownictwo pomaga w zrozumieniu ich rozmowy. Nawet w bezpośredniej rozmowie z drugim człowiekiem rozległa wiedza jest atutem. Chyba każdy z nas woli demonstrować zdobytą wiedzę niż tylko przytakiwać swojemu rozmówcy.
Sądzę, że udało mi się udowodnić, iż warto sie uczyć i ciągle poszerzać horyzonty z różnych dziedzin nauki. Uważam, że ci którzy myślą inaczej są w dużym błędzie i kiedyś pożałują, że zaniedbali szkołę.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta