profil

Warto czy nie warto wagarować?

poleca 81% 1289 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Warto czy nie warto wagarować? Na to pytanie uczniowie odpowiadają różnie. Jedni mówią, że dzięki wagarom nie dostaną jedynki, lecz niektórzy uważają inaczej. Opuszczając lekcje tracimy nowe wiadomości, które przydadzą się nam prędzej czy póżniej.
Wagarując nie chodzimy na lekcje, przez to nie mamy pojęcia na różne temety. Mamy nieobecności oraz szkodzimy sami sobie. Czasem namawiamy inne osoby, aby wagarowały razem z nami. Uczniowie, którzy nie wagarują, mają większa wiedzę pomaga im to, ponieważ zdobyta wiedza otwiera im droge do przyszłości.
Chcę zwrócić uwagę, na to, że chodząc na wagary, musimy pamiętać o konsekwencjachz tym związanych, możemy przez to zostać usunięci ze szkoły.Również w ten sposób psujemy sobie opinię u znajomych, rodziny i nauczycieli.Niektórzy uczniowie chcą w ten sposób zwrócić na siebię uwagę.
Trudno zaprzeczyć, że uciekając ze szkoły nie rozwiązujemy problemów, przeciwnie- powiększają się one. Dzięki wykształceniu, które możemy osiągnąć chodząc do szkoły, unikamy wielu problemów. Bez wykształcenia nic nie osiągniemy. Wiele osób marnuje sobie życie uciekając na kilka godzin.
Z tego, co napisałam, wynika następujący wniosek: chodzenie do szkoły daję dużo możliwości w życiu, ucieczki nie rozwiązują problemów, lecz je pogłębiają.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta