profil

Charakterystyka Balladyny.

drukuj
poleca 81% 1453 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Opis Postaci Balladyny

Tytułową bohaterką dramatu Juliusza Słowackiego była Balladyna. Mieszkała w ubogiej chacie z matką wdową i z siostrą Aliną. Pochodziła z biednej rodziny. Jej marzeniem było zostać królową i mieszkać w zamku. W małym stopniu zajmowała się gospodarstwem.

Była wysoką i piękną brunetką Wyróżniała się przede wszystkim swoją bladą cerą. Miała długie hebanowe włosy, które robiły na wszystkich wrażenie.

Od czasu zamordowania Aliny na czole Balladyny pojawiło się charakterystyczne krwawe piętno, które zasłaniała opaską. Ta piękna wiejska dziewczyna sprawiała wrażenie pewnej siebie i dumnej siostry. W dużym stopniu była egoistką, nie obchodził ją los matki. Wyrzucając wdowę z zamku udowodniła, iż była nieczuła na ludzką krzywdę. Z zimną krwią zabiła swoją dobrą siostrę. W ten sposób uargumentowała, iż była zawistna oraz fałszywa. Nieszczerość i złośliwość to jej główne cechy charakteru. W końcu po wielu latach stała się przeciwieństwem Aliny.

Moim zdaniem Balladyna była postacią naganną, niegodną naśladowania. W wyniku zazdrości stała się złą kobietą, która doprowadziła do wielu zbrodni.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
11.2.2009 (16:22)

Nie można o postaci powiedzieć, że jest naganna. Ale tak poza tym to dobrze. ;-i

2.1.2009 (13:19)

przyda sie