profil

List otwarty do Parlamentu Europejskiego o powodzie do zakładania w miastach publicznych ogrodów wypoczynkowych.

poleca 84% 177 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

List otwarty do Parlamentu Europejskiego
Drogi Parlamencie Europejski!
Chciałabym, abyście rozpatrzyli moją prośbę. Dotyczy ona powrotu do idei zakładania w miastach publicznych ogrodów wypoczynkowych.
W dzisiejszych czasach wszystkie duże miasta w Polsce wyglądają tak samo- szara, nudna rzeczywistość. Ludzie powoli przestają zauważać piękno, jakie nas otacza. W zabieganym świecie nie ma czasu, by gdzieś wyjechać, odpocząć na łonie natury. Stąd też pomysł publicznego ogrodu, gdzie każdy mógłby- choć przez chwilę- spojrzeć na coś tak odmiennego od dobrze nam znanych blokowisk, rozkoszować się zapachem kwiatów, znaleźć schronienie przed upałem w cieniu drzew.
Poza tym, czas spędzony w takim ogrodzie byłby dobrze spożytkowany na relaks i odpoczynek, o których coraz częściej zapominamy, a które są tak ważne w prawidłowym funkcjonowaniu.
Oprócz tego, publiczny ogród wypoczynkowy mógłby wypełnić czas wielu starszych ludzi ?na emeryturze? i ułatwić im kontakty z innymi. Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby wydzielenie miejsca, gdzie wszyscy zainteresowani mieliby przysłowiowy ?kawałek ziemi?, na którym uprawialiby wybrane rośliny.
Wizję ogrodu poparłyby też na pewno wszelkie stowarzyszenia dbające o środowisko, gdyż nie od dziś wiadomo, że kwiaty, krzewy, drzewa, etc. Wpływają pozytywnie na atmosferę, przetwarzając dwutlenek węgla w tlen.
Jak widać, każdy skorzystałby z publicznego ogrodu.
Z wyrazami szacunku, nekochan xD

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Komentarze (4) Brak komentarzy
24.5.2011 (16:59)

kujobek03 -- Nie wymądrzaj się, ponieważ również robisz błędy. A piszesz jakbyś był/a doskonały/a.

17.10.2009 (14:14)

Hm, wiesz, myślałam, że data i miejsce rozumieją się same przez się. Poza tym, tak na marginesie, to miał być nie wiersz, a list :P Nie słyszałam jeszcze o takiej zasadzie, że wiersze muszą się rozpoczynać datą i miejscem <lolxD>

No ale widać są też ludzie "inteligentni inaczej", którym trzeba podać wszystko na srebrnej tacy ;P

w takim razie przepraszam, że zamieściłam tylko esencję, a nie całość, najlepiej jeszcze ze skanem odręcznie napisanego listu na papierze kredowym, żebyś mógł sobie wszyściutko bezmyślnie przepisać albo po prostu wydrukować.

I owszem, ośmieliłam się oceniać, bo uważam, że tamta praca do niczego się nie nadaje. A ta przynajmniej spełnia podstawowe wymagania. ale każdy ma swoje zdanie i zdanie każdego trzeba uszanować.

(nie wspominając już nawet, że była napisana na przerwie i dostałam za nią mimo wszystko 5)

Aha, jeszcze taka mała dygresja- jak nie wiesz, jak się pisze w języku polskim, to radzę spróbować wziąć korepetycje. Może coś pomogą, chociaż i tak śmiem wątpić ^^ Pozdrawiam :]

11.2.2009 (16:36)

no i niewisz od czego zaczyna się wiersz?!, od daty i miejsa z którego go piszesz, np. 12.12.2008 Łódź. Kolejna jedyneczka. I ty ośmieliłaś się ocenić Liwka92.:)

Formy wypowiedzi