profil

List otwarty do Parlamentu Europejskiego o powodzie do zakładania w miastach publicznych ogrodów wypoczynkowych.

poleca 85% 182 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

List otwarty do Parlamentu Europejskiego
Drogi Parlamencie Europejski!
Chciałabym, abyście rozpatrzyli moją prośbę. Dotyczy ona powrotu do idei zakładania w miastach publicznych ogrodów wypoczynkowych.
W dzisiejszych czasach wszystkie duże miasta w Polsce wyglądają tak samo- szara, nudna rzeczywistość. Ludzie powoli przestają zauważać piękno, jakie nas otacza. W zabieganym świecie nie ma czasu, by gdzieś wyjechać, odpocząć na łonie natury. Stąd też pomysł publicznego ogrodu, gdzie każdy mógłby- choć przez chwilę- spojrzeć na coś tak odmiennego od dobrze nam znanych blokowisk, rozkoszować się zapachem kwiatów, znaleźć schronienie przed upałem w cieniu drzew.
Poza tym, czas spędzony w takim ogrodzie byłby dobrze spożytkowany na relaks i odpoczynek, o których coraz częściej zapominamy, a które są tak ważne w prawidłowym funkcjonowaniu.
Oprócz tego, publiczny ogród wypoczynkowy mógłby wypełnić czas wielu starszych ludzi ?na emeryturze? i ułatwić im kontakty z innymi. Myślę, że niegłupim pomysłem byłoby wydzielenie miejsca, gdzie wszyscy zainteresowani mieliby przysłowiowy ?kawałek ziemi?, na którym uprawialiby wybrane rośliny.
Wizję ogrodu poparłyby też na pewno wszelkie stowarzyszenia dbające o środowisko, gdyż nie od dziś wiadomo, że kwiaty, krzewy, drzewa, etc. Wpływają pozytywnie na atmosferę, przetwarzając dwutlenek węgla w tlen.
Jak widać, każdy skorzystałby z publicznego ogrodu.
Z wyrazami szacunku, nekochan xD

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta