profil

Charakterystyka Zbyszka z Bogdańca.

poleca 83% 1042 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Opisze w tym ?wypracowaniu? jedną z moich ulubionych postaci z powieści ?Krzyżacy?, a mianowicie Zbyszka z Bogdańca. Wywodzi on się ze szlacheckiego rodu ?Tępa Podkowa?. Rodzice rycerza to Jagienka z Mocarzewa oraz Jaśko z Bogdańca. Jest sierotą, jego matka zginęła podczas pożaru w Bogdańcu
podczas wojny, niedługo po niej zmarł ojciec. Po owych wydarzeniach jego opiekunem został (stryj) Maćko z Bogdańca

Zbyszko jest bardzo przystojnym młodzieńcem. Jest wysoki z dużymi bicepsami, widzianymi z pod obcisłych ubrań, ma silne uda i szeroką klatkę piersiową, choć wydaje się być mężem całkiem dojrzałym, jego twarz wygląda dość młodo jak na swój wiek. Często bywa ubrany w powciskany od zbroi kubrak, jedynie na wyjątkowe okazje przyodziewa biały strój (jakę), haftowaną w złote gryfy i zdobną złotą frędzlą u dołu, którą niegdyś zdobył w czasie jednej z bitew.

Zbyszko jest dumą jego stryja; ponieważ posiada ogromny honor, według którego postępuje zawsze i wszędzie, oraz wytrenowaniu w różnych typach broni. Jest on także bardzo odważny, o czym świadczy próba zabicia niedźwiedzia, aby pomóc choremu stryjowi.

Moim zdaniem ów młodzieniec jest przykładem idealnego rycerza, ponieważ, jak wiadomo, zawsze postępuje według honoru, i Boga. Wszyscy ówcześni rycerze powinni czerpać z niego, jako wzoru męstwa, honoru i wreszcie rycerskości.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta