profil

Charakterystyka Heraklesa.

drukuj
poleca 83% 3685 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Herakles to grecki heros, syn boga Zeusa i śmiertelnej kobiety Alkmedy. Był najbardziej lubianym i najsławniejszym bohaterem Greków, słynnym z wykonania dwunastu ciężkich prac.
Wygląd zewnętrzny Heraklesa stanowił odzwierciedlenie jego osobowości: przystojny, muskularny, wysoki. Miał błękitne oczy i jasne kręcone włosy. Nosił skórę lwa nemejskiego, a jego głowę okrywał hełm z głowy tego zwierzęcia. Dokładny wiek Heraklesa nie był znany.
Herkulesa cechowała pomysłowość. Świadczy o tym sposób w jaki usunął on z brudu stajnię Augiasza- przepuścił przez nią strumień wody z rzeki i błyskawicznie ją wyczyścił. Fakt, iż jako niemowlę z łatwością udusił dwa węże zesłane przez Herę dowodzi o sile tego herosa. Swoją waleczność okazał tym, że bez obawa złapał olbrzymiego byka kreteńskiego. Zwinności a zarazem cierpliwości dowiódł ganiając przez rok łanię kerynejską. O uczciwości i pokorze Herkulesa świadczyło to, że wykonał dwanaście trudnych prac za to, iż zabił swoją żonę i dzieci w wyniku szaleństwa, które go opętało. Zawsze dotrzymywał słowa, czego dowiódł wypuszczając łanie kerynejską zgodnie z obietnicą. Był szlachetny, bo zabijał tylko kiedy musiał. Wrażliwość okazał wyprawiając pogrzeb królowej Amazonek-
Hipolicie. Herakles z powodu impulsywności zabił pouczającego go nauczyciela- Amfitriona. Potrafił sprawnie walczyć i posługiwać się łukiem.
Ten heros przeciwstawiał się złu, podobnie jak wielu dzisiejszych superbohaterów. Podobnie jak ich jego także cechowała siła i odwaga z także niedoskonałość. Może być wzorem dla dzisiejszej młodzieży, ponieważ pomagał słabszym i potrzebującym.

Dostałem za tę pracę 6 i myślę , że wam też się przyda xD


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (51) Brak komentarzy
26.2.2019 (19:24)

Za bardzo nie lubię ściągać ale to mogłem. Ale jak klasa to też czytała to ja odrazu w H** to pisałem bo zgłosili to że z neta i dostałem auto ( 1 ) NAJGORSZA RZECZ NA ŚWIECIE KUR**

24.3.2012 (10:41)

ładne pismo haha (jakie błedy w pisaniu) idiota to pisał że moja kuzynka nie mogła sie do czytać

5.2.2020 (17:39)

JakubBe To ta twoja koleżanka chyba ślepa skoro nie widzi DRUKOWANYCH liter XD

26.2.2019 (19:31)

Arcticuss TO JAK TAKIE BŁĘDY TO POCO DAJESZ LIKE W GÓRĘ!

21.2.2012 (14:46)

thx dostałem 5+

Teksty kultury