profil

Jaką rolę odgrywa muzyka w życiu człowieka?

poleca 85% 164 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Muzyka potrafi zmienic charakter i postępowanie człowieka. Dzięki niej stajemy się bardziej pewni. Muzyka odrywa nas od szarej rzeczywistości.
Pierwszym argumentem potwierdzającym teze jest muzyka Volfganga Amadeuza Mozarta. Mozart był synem wicekapmistrza opery książęcej w Salzburgu. Napisał ok. 700 utworów, w tym 51 symfoni. Volfgang był bardzo uzdolniony, ponieważ komponował już od 4 roku życia. Artysta uwielbiał grać, kochał muzykę, była ona całym jego życiem i jedynym źródłem utrzymania. Jego muzyka rozbrzmiewała na dworach królewskich i w czasie ważnych ceremonii. Do dziś jego muzyka jest znana na całym świecie. Volfgang zostawił po sobie wielki skarb. Jego nuty stały sie bardzo cenne. Tworzył muzykę spokojną ale także ekspresyjną.
Uważam, że Amadeusz Mozart był wielkim artystą, ponieważ tworzył piękną muzykę. Przy muzyce Mozarta można si rozluźnic.
Kolejnym aargumentem potwierdzającym tezę jest muzyka hip-hopowa. Przykładem może być muzyka Peji, która zmienia charakter i zachownie szczególnie młodych ludzi. Jego piosenki są pełne wulgaryzmów. Młodzię wzoruje się na przykładzie tych utworów. Na ulicach słyszymy jak rozmawiają ze swoimi przyjaciółmi. Aby popsiać się przed starszymi kolegami używamy słów, które usłyszeliśmy w piosenkach hip-hopowych. Słowa takie jak : "hej", czy "kolo" słyszymy na każdym kroku. Piosenki podobają nam się bardzo, poniewaz twierdzimy, że nie ma w tym nic złego. W ten sposób pokazujemy innym jacy jesteśmy.
Sądzę, że muzyka Peji jets zbyt mocno ubarwiona wulgaryzmami. Zwraca w ten sposób zainteresowanie młodziezy, gdyż odpowiada im taka muzyka.
Podsumowując powyższe argumenty sądzę, że muzyka potrafi nas zmieniać na lepsze jak i na gorsze. Jest ważna w naszym życiu, by człowiek mógł wzorować się na niej.

Jeśli komuś przyda się ta praca to bardzo się cieszę. Praca oceniona była na 4.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta