Drogi Przyjacielu,
Na świecie jest wiele zła. Ale nie powstało ono z rąk Boga. Bóg dał nam dobrą wolę i nie zniszczył go, żebyśmy mogli z Nim uporać się i przezwyciężyć to zło. Na koniec naszego życia staniemy przed sądem ostatecznym i zostaniemy rozliczeni z tego, jak postępowaliśmy w życiu. A więc nie wiń Boga za to, co szatan stworzył, a ludzie popierają, bo to od Ciebie zależy, jakim będziesz człowiekiem.
Struktura
Drogi/a [Imię],
[Twój tekst lub dalsza część listu]
Pozdrawiam serdecznie,
[Twoje Imię]