profil

"Czy warto uprawiać sport?"

poleca 82% 1070 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Pare lat temu kiedy Polska znów zaczynała się liczyć w światowych ligach sportu, Polacy zaczęli z większą zawziętością oglądać np. jak daleko poleci Adam Małysz czy jak szybko popłynie Otylia Jędrzejczak. Kiedy inni odnoszą tak duże sukcesy na pewno każdy zadaje sobie pytanie czy warto uprawiac sport?
Pierwszy argument, który przekonuje nas do tego ze zdecydowanie warto jest uprawiac sport to poprawienie swojej kondycji i samopoczucia dzięki czemu na pewno będzimey żyli parę lat dłużej, lepsze samopoczucie poprawia również nastawienie do reszty ludzi.
Poza tym jest ciekawym sposobem na zabicie czasu. Zawsze lepiej będzie zapisać się na sztuki walki i wyżyć się na treningu niż na ulicy używając przemocy wobec niewinnych osób.
Sport jest również sposobem na tak zwane ?wybicie się?, przy ciężkiej pracy można zarobić duże pieniądze i zwiedzić świat. Idealnym przykładem jest na to Dariusz Michalczewski, który zaczynał trenując po piwnicach czy w masarniach, gdzie uderzał w zabite świnie a teraz ma wszystko o czym kiedys mógł tylko pomarzyć.
Ważny argument to również poprawa sylwetki, bo przecież o czym marzy jak nie o idealnym ciele prawie każda kobieta jak i mężczyzna.
Jednakże każdy ze sportowców narażony jest na kontuzje a czasem i na śmierć. Często również za bardzo poświęcamy się danej dyscyplinie przez co zaniedbujemy inne obowiązki np. naukę, według mnie z ogromnymi chęciami takie rzeczy nie powinny stanowić przeszkody w drodze po sukces.
Z przytoczonych przeze mnie argumentów wynika że owszem są minusy uprawiania sportu, ale przy wytrwałości plusów jest zdecydowanie więcej!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta