profil

Zastosowania komputerów do powszechnego dostępu do informacji oraz nowoczesne technologie , nowe programy i ich zastosowanie

poleca 83% 683 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Komputer w dzisiejszych czasach to podstawowa. Mikroprocesory umożliwiają nam od dawna wykonywanie wielu tysięcy(a nawet milionów) operacji na sekundę. Dzięki Internetowi, możemy korzystać z współdzielonych zasobów całego świata. Działające w firmach intranety łączą poszczególne ich oddziały. To stało się standardem, i naszą codziennością. Zostało już tylko miliard adresów IP. Z powodu rosnącej liczby użytkowników sieci, będziemy musieli przejść na protokół TCP/IPv6. Jest to pula adresów 128bitowych(dla porównania obecne IP są 32 bitowe). Jednak to jest niewielka zmiana w porównaniu do tych, które nas jeszcze czekają. Intel pracuje nad nową technologią. Planuje zintegrować rdzeń GPU z CPU. Pozwoli to na dalsza miniaturyzacją komputerów. Pracująca już sieć GRID pozwala współdzielić zasoby obliczeniowe wszystkich użytkowników. Zgodnie z prawem More?a liczba tranzystorów podwaja się co 2 lata. Skutkuje to ciągłym powiększaniem się wydajności sprzętu. W dzisiejszych czasach ciężko przewidzieć, jakie możliwości będziemy mieli za 10 lat. Niemal pewne jest zniknięcie tradycyjnych pecetów. Zastąpią je różnych rozmiarów laptopy, oraz ?multimedialne stoły?(np. Microsoft Surface).

Zastosowanie komputera do powszechnego dostępu do informacji
Komputery będą w coraz większym stopniu odpowiedzialne za dostęp do informacji. Od kilkudziesięciu lat funkcjonuje internet. W ostatnich latach dostęp do tej sieci uzyskuje coraz więcej użytkowników. Era w której internet rozbudowywać mogą tylko dobrzy webmasterzy dawno minęła. Obecnie dzięki WEB2.0 internet wzbogacać nowe informacje może każdy, nawet nieznający odstaw języków programowania użytkownik. Umożliwiają to fora dyskusyjne, blogi. Z udogodnień web2.0 korzystają również webmasterzy. np. Dzięki instalacji skryptów takich jak phpbb, php fuzion czy wordpress wemasterzy mogą wzbogacić swoje strony o dodatkowe funkcje.

Nowe programy
Dzięki coraz większym możliwościom sprzętu staje się możliwe tworzenie jeszcze lepszych programów. Dzisiejsze oprogramowanie daje nam wiele udogodnień. Nowoczesne oprogramowanie może posiadać np. obsługę gestów myszy lub sterowanie głosem, dzięki którym możemy szybciej dotrzeć do potrzebnych nam funkcji(opera, linux). Nowoczesne oprogramowanie pozwala na logowanie się odciskiem palca, dzięki czemu jesteśmy jeszcze bardziej zabezpieczeni przed nieautoryzowanym dostępem. W opisanym przeze mnie przypadku nie wystarczy znajomość hasła. Aby wejść na czyjś komputer bez jego wiedzy trzeba być hakerem. Jednak nie będzie tak łatwo, gdyż oprogramowanie potrafi być dobrze zabezpieczone.

Przyszłościowe technologie i ich zastosowanie w praktyce
W przyszłości możemy spodziewać się jeszcze większych udogodnień. Inteligentne domy, samosterujące się samochody. Dziś wydaje się to nierealne, ale w przyszłości będziemy myśleć ?jak można było bez tego żyć?. Przewidzenie przyszłych technologii jest niemożliwe.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Typ pracy