profil

Słabości ludzkiej natury są przyczyna zła

poleca 85% 332 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

"W miare wzrostu bogactw rośnie chciwość, im więcej kto ma, tym więcej pragniemy". Sa to słowa Owidiusza, które potwierdzają tezę, że słabościami ludzkiej natury sa przyczyną zła.
Zazdrość, chciwość,ciekawość to niewiele ze słabości ludzkiej natury jakie pokazuje nam pismo święte. Przypowieści biblijne można przełożyć na dzisiejsze życie. Ludźmi tak jak kiedyś Adamem i ewą kieuje ciekawość i chęć dorównania innym. Zazdrościmy sąsiadowi, bo mają lepszy samochód, czy telewizor. Mamy wszystko, a chcemy jeszcze więcej. Adam i ewa mieli wszystko, piękny ogród, w którym mogli mieszkać, życie dostatnie, miłość boga. Mogli być więc szczęśliwi tak długo, jak długo byli posłuszni bogu. Jednak jedno bezmyślne zdanie zmieniło bieg życia Adama i ewy. Ludzie zapragnęli tego co , im nie wolno, zapragnęli owocu zakazanego, bo każdy zakazany owoc ma bardzo dobry smak. Świat stracił doskonałość z powodu nieposłuszeństwa Adama i ewy. Od tego czasu chwasty i cierpienie wyrosło na żyznych polach, a praca stała się ciężka i nużąca.
Uważam, ze największa słabością ludzką, która prowadzi do innych grzechów jest zazdrość. Ludzie kierują się często zazdrością. Zazdroszczą sobie lepszych stanowisk pracy, urody. Zazdrość bardzo często doprowadza do bezpodstawnych rozpadów małżeństw. Najlepsi przyjaciele stają sie wrogami.zazdrość często doprowadza do rozpadów rodzin , tak jak było w przypadku Józefa syna Jakuba. Bracia z zazdrości o miłość ojca do Józefa postanowili pozbyć sie brata. Bracia tak bardzo nienawidzili Józefa, że nie chcieli nawet z nim rozmawiać.
Myślę, że moje argumenty przekonują do tego, że słabości ludzkiej natury sa przyczyną zła. Uważam że należy pracować nad sobą, kształtować w sobie dobro, pokonywać wszelkie przeszkody. Najlepiej potwierdzają to słowa Jana Pawła II " potrzebny jest ten trud i wysiłek, w którym cały człowiek doznaje radości panowania nad sobą oraz pokonywania przeszkód i oporów".

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata