profil

Sprawozdanie z wycieczki śladami księdza Błażeja Nowosada

poleca 84% 1074 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Dnia 10.10.08r. o godzinie 8.00 wyjechaliśmy z pod szkoły Publicznego Gimnazjum autokarem, szlakiem ks. Błażeja Nowosada. W pielgrzymce uczestniczyli uczniowie klas pierwszych pod opieką nauczycieli oraz ks. Andrzeja Bastrzyka. Celem naszej wycieczki było pogłębienie wiedzy o naszym Patronie.
Pierwszym punktem naszej pielgrzymki była Szkoła Podstawowa im. ks. Błażeja Nowosada w Wożuczynie, tam spotkaliśmy się z panią dyrektor Elżbietą Olszewską. Następnie udaliśmy się na mszę świętą do kościoła p.w. Bożej Rodzicielki w której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Andrzej Bastrzyk. Następnym punktem naszej pielgrzymki był kościół w Tomaszowie Lubelskim p.w. Matki Bożej Szkapleżnej. Z tamtąd pojechaliśmy do parafii św. Stanisława Kostki w Górecku Kościelnym, tam spotkaliśmy się z proboszczem tamtejszej parafii. Wygłosił nam krótką prelekcję na temat życia księdza Nowosada.
Po wysłuchaniu prelekcji spacerowaliśmy aleją starych dębów. Zobaczyliśmy tam dęby które miały około 800 lat oraz kaplicę na wodzie. Przedostatnim punktem pielgrzymki był kościół w Aleksandrowie gdzie pracował niegdyś ksiądz Nowosad. Na koniec naszej wycieczki udaliśmy się na cmentarz parafialny w Potoku Górnym. Tam złożyliśmy wieńce na grobach księdza Błażeja Nowosada i Ludwika Olechowskiego.
Bardzo mi się podobał kościół w Aleksandrowie oraz aleja starych dębów. Na naszej pielgrzymce panowała bardzo miła atmosfera.

Napisał Damian Miziuk kl. I "A" gimnazjum

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta