profil

Internet jako ocean informacji

poleca 83% 993 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

1.Zaczynasz pracować w nowej firmie sprzedającej sprzęt radiowy, ale okazuje się, że nie ma ona swojej strony internetowej. Jakich użyłbyś argumentów, by przekonać szefa, że obecność w Sieci jest nieodzownym elementem działalności firmy?

Na początku pokazałabym mu inne strony internetowe podobnych firm i wytłumaczyłam by mu na czym dane strony polegają. Powiedziałabym, że wiele ludzi swoje poszukiwania zwykle zaczyna od przeszukania stron internetowych zanim pójdą do sklepu. Zaproponowałam by stworzenie przez siebie takiej strony i wytłumaczyłam by swojemu szefowi, że w czasach gdy prawie każdy ma w domu internet taka strona może być dużą szansą na sukces w przyszłości.

2.Jakie są zastosowania internetu?

Internet jako okno na świat ma bardzo wiele zastosowań.
Po pierwsze internet to źródło nieograniczonej wiedzy z każdej dziedziny ponieważ codziennie dochodzą nowe prace na każdy temat.
Po drugie internet upraszcza nam życie, bo dzięki niemu nie musimy na przykład jechać na drugi kraniec Polski po upragnioną rzecz tylko zamówić ja przez internet i dostać w przeciągu tygodnia pod sam dom.
Po trzecie internet ułatwia nam jeszcze bardziej komunikacje. Dzięki komunikatorom możemy w ciągu sekundy porozumieć się z kimś kto mieszka na drugim krańcu świata.
Po czwarte przez internet możemy pokazywać swoje uzdolnienia na stronach na których wchodzą ?poszukiwacze młodych talentów?. Na przykład strony literackie, fotograficzne itd.

3.Podaj zalety i wady Internetu (najlepiej w zestawieniu tabelarycznym).

INTERNET
WADY ZALETY
Często dochodzi do uzależnienia od internetu Nieograniczony dostęp do wiedzy.
Długie siedzenie przed monitorem doprowadza do psucia wzroku. Szybki dostęp do rozrywki dla każdego.

Czasem w Internecie można trafić na strony na których są zawarte niedozwolone treści. Lepsza komunikacja.
Czasem dochodzi do przestępstw popełnionych przez pedofilów na dzieciach które szukały znajomości przez internet (nie tylko na dzieciach). Ułatwianie sobie życia.

Nigdy nie wolno podawać dokładnych swoich danych ponieważ czytać je może jakiś przestępca. Szansa zawiązania nowych przyjaźni.

4.Wyjaśnij skrót WWW.
WWW - World Wide Web ? (ang. Światowa rozległa pajęczyna) jest to system prezentacji, oparty na hiperłączach, dający możliwość korzystania z informacji umieszczanych na komputerach całego świata znajdujących się w sieci Internet.

5. Na czym polega organizacja informacji w WWW?
Informacje są umieszczane w plikach zwanych stronami WWW lub witrynami. Organizacja polega na sprawnym działaniu internetu w każdym komputerze do którego jest przyłączone odpowiednie łącze. Każdy powinien móc wejść na strony dodane przez innych użytkowników i bez problemu dodawać swoje.

6.Jaka cecha stron WWW umożliwia szybkie przenoszenie się pomiędzy stronami?
Szybkie przenoszenie się pomiędzy stronami ułatwia hiperłącze. Hiperłącze jest to cecha dokumentów hipertekstowych która umożliwia przejście do innego dokumentu lub innego obszaru Internetu. Znacznik hiperłącza może być ukryty pod tekstem, rysunkiem, ikona, przyciskiem itp.

7.Czy prawdziwe jest zdanie: ?Internet to WWW?? Odpowiedź uzasadnij.
To zdanie nie jest prawdziwe. Internet to rozległa sieć połączeń miedzy ogromna liczbą mniejszych siei komputerowych na całym świecie. Jest wszechstronnym systemem informacyjnym i komunikacyjnym . Udostępnia informacje ze wszystkich dziedzin życia, zgromadzone na komputerach całego globu oraz umożliwia komunikację między ludźmi z najbardziej odległych miejsc. Do połączeń wykorzystuje się sieci telekomunikacyjne. Dzięki Internetowi m można wchodzić na strony WWW ale to nie jest to samo.

8. Wyjaśnij na przykładzie znaczenie poszczególnych składników adresu internetowego.
Budowa adresu internetowego została stworzona tak, aby łatwo i szybko można było znaleźć tą stronę którą się szuka. Na przykład: Gdyby każda strona zaczynała się nie od WWW tylko od dowolnych 3 liter (albo i więcej) wybranych przez twórcę strony a kończyła nie na końcówce danej dla kraju w którym się znajduje użytkownik ( np.pl, com) tylko też na literach wybranych? W Internecie panował by wtedy straszny chaos i ciężko by było znaleźć jakąkolwiek szukaną przez siebie stronę.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 3 minuty