profil

"Życie jest krótkie, sztuka długotrwała" - opowieść

poleca 85% 145 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Chciałbym opowiedziec historie pewnego bardzo mądrego i zdolnego człowieka, Pawła. Był on młodym studentem malarstwa i sztuki.
Bardzo dobrze się uczył i z łatwoscią dawa sobię radę z każdym przedmiotem.
Mimo to iż rysował piękne obrazy nie były one doceniane przez nauczyciela malarstwa.
Paweł próbował szukac inspiracji u wielu innych znanych malarzy tworzyc portrety, martwą nature, lecz nie udawało mu się stworzyć niczego zadowalającego.
Jego życie zmieniło gdy pewnego wiosennego dnia, poszukując inspiracji poszedł na spacer do parku. Po godzinie poszukiwań poczuł zmęczenie, więc postanowił trochę odpocząć siadając na ławce
Kiedy tak siedział i zastanawiał sie nad kolejnym obrazem, przysiadł sie do niego starszy człowiek, który miał około sześćdziesięciu lat. Widząc zamyślonego Pawła nieznajomy zapytał o czym tak rozmyśla . Marek postanowił opowiedzieć wszystko o swoim problemie.
Słysząc opowiesc chłopca, męzczyzna spojrzał w dal i zacytował słowa Hipokratesa: „Życie jest krótkie, sztuka długotrwała”. Marek spytał, co te słowa znaczą. Nieznajomy odpowiedział ze sam bedzie miał okazje sie o tym przekonac.
Następnego dnia, Paweł wziął sie za tworzenie.Jego obiektem był stary dąb w parku, uznał go za wspaniały wzór do przeniesienia na papier.kiedy obraz był juz gotowy pobiegł ze swoim dziełem do profesora aby ten wyraził swoja opinie.
Obraz bardzo spodobał się profesorowi wiec postanowił zabrać Pawła wraz z jego dziełem na Wystawę Malarstwa, gdzie młody malarz zdobył nagrode.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata