profil

Wakacje - zysk czy strata ?

poleca 85% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Często zadajemy sobie pytanie czy wakacje są zyskiem czy stratą .Jedni mówią , że zyskiem inni że stratą . Sądzę , że wszyscy mają racje .
Dla nas dzieci wakacje są odpoczynkiem od ciężkiej nauki , czasem odsypiania po trudach wczesnego wstawania . Jest to okres , w którym nie myślimy co będzie jutro czy pojutrze , cieszymy się tym co jest teraz. Zwiedzamy różne zakątki świata ,ale też dużo się uczymy na przykład o życiu . Podczas wakacji mniej się stresujemy, dużo bawimy. Mamy więcej czasu dla rodziny i przyjaciół, ale i dla siebie. Możemy rozwijać swoje zainteresowania, zdolności, robić to na co mamy ochotę. Wracając do szkoły we wrześniu mam o czym opowiadać swoim kolegom i koleżankom.
Młodzież w czasie wakacji stara się zarobić swoje pierwsze ciężko zarobione pieniądze , które potem przeznacza na własne potrzeby .
Dla dorosłych . Czym są wakacje dla dorosłych ? Chyba tak samo jak dla nas czasem odpoczynku , ale również ciężkiej pracy .
Wakacje to nie tylko czas beztroskich zabaw . To czas , w którym dorośli są narażeni na straty finansowe . Przez tak długi okres czasu zapominamy o materiale przerobionym w poprzednim roku przez co trzeba go powtarzać.
Czy można powiedzieć , że wakacje to czas nauki ? Można . Przecież niektórzy muszą zaliczać egzaminy poprawkowe .
Wakacje ? zysk czy strata ? Zależy dla kogo . W znacznym stopniu zysk , lecz również i strata . Ciężko jest odpowiedzieć jednym słowem na to pytanie . Może po prostu wystarczy powiedzieć , że wakacje są i jednym i drugim.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata