profil

Kończę gimnazjum i co dalej

poleca 85% 608 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Krótki FELIETON
Kończę gimnazjum i co dalej

Rozważanie

Gdzie chcemy pójść dalej - pokolenie piętnastolatków początku XXI wieku? Gdzie chcę uczyć się po gimnazjum i gdzie pozostali? Przecież każdy z nas jest inny, każdy jest wielką indywidualnością.
Chodzę do szkoły i jest coraz ciężej, mnie już to męczy, a wszystko dopiero przede mną. Czasem nie mogę odnaleźć się wśród ludzi, którzy mają zupełnie inne wartości niż ja. Dlaczego? Zmienia się świat, sposób myślenia i patrzenia na wiele spraw. Dlatego miotam się coraz bardziej, nie bardzo wiedząc, czego tak naprawdę chcę. Trudno jest podjąć decyzję, co chcę robić dalej w przyszłości, zatem ciężko wybrać szkołę, po gimnazjum.
Jeżeli pójdę do klasy humanistycznej, będę miała marne szanse, aby dostać się na medycynę lub jakiś ścisły kierunek, a po matematyczno - fizycznej nie będzie mnie na liście przyszłych prawników.
Jaką mam gwarancję, że po ukończeniu liceum, znakomitym zdaniu matury i świetnym zaliczeniu pięciu lub czterech lat studiów, będę robiła to, do czego tak długo byłam przygotowana? Mam wiele wątpliwości, pytań co do wyboru liceum, a potem dalszego życia. Nie wiedziałam, że to takie trudne. Do tej pory myślałam, że to takie proste wybrać liceum, a ta decyzja przecież zmieni moje życie.
Może w końcu stanę się molem książkowym i będę pilnie się uczyła, po to, aby w przyszłości obijać się jak niejeden polityk?

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta