profil

Równouprawnienia kobiet i mężczyzn

poleca 84% 715 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W Polsce jak i również na całym świecie kobiety w porównaniu do poprzednich lat maja o wiele więcej praw, co nie znaczy jednak, że są one traktowane równo z osobnikami płci przeciwnej.
Jeszcze nie tak dawno płeć żeńska nie była dopuszczana do żadnych poważnych zebrań, nie pozwalano jej uczestniczyć w wyborach.
Dyskryminacja wynika nie tylko z różnic fizycznych i psychicznych pomiędzy kobietami a mężczyznami, ale równiez z przypisywanych im pewnych stereotypowych cech. Ludzie przyzwyczjenie są już do swoich obowiązków życiowych tzn. kobiety maja za zadanie opiekować się domem i wychowywac dzieci a mężczyźni muszą dbać o ich byt. Kiedy zaś w tym przypadku jest na odwrót takie sytuacje zostają wyśmiewane przez innych. Pod koniec XIX wieku pojawiły się pierwsze protesty kobiet. Powstał ruch emancypantek (surfażystek) walczących zwłaszcza o prawo do głosowania płci żeńskiej. Sytuacja bardzo sę poprawiła jednak w dalszym ciągu kobiety i mężczyźni nie do końca są traktowani tak samo. Często nawet nieświadomie dyskryminujemy płeć przeciwną.
Osobiście uważam, że ze względ na nasze poglądy i przyzwyczajenia nie bedziemy trkotowani równo. Różnice pomiędzy nami sprawiają, że jest to niemożliwe. Świadczy o tym chociażby to, że kobiety w dalszym ciągu nie są dopuszczane do wykonywania różnego typu cięzkich zawodów ze względu na to, iż są słabsze i delikatniejsze od mężczyzn lub to, że rodzice często nie potrafią zaakceptować tego, że ich dziecko bawi się zabawką nieodpowiednią do jego płci.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 1 minuta

Formy wypowiedzi