profil

Tezy dla Lublina

poleca 89% 101 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

1 Zamienić herb miasta Lublina na herb chrześcijański, by w herbie Lublina znajdowała się Święta. Rodzina i aby była Patronką naszego miasta.

2. Proponuję nadanie lotnisku, które jest w trakcie powstawania w Lublinie imienia Najświętszej Marii Panny oraz aby powstała Szkoła Lotnictwa Cywilnego również tego Czcigodnego imienia, mniemam, że Maryja Panna jako patronka tego dzieła będzie Przemożną Wspomożycielką, Loty będą skierowane na wszystkie strony świata a szczególnie na wschód, do Rosji.

3. Na zaniedbanych terenach i tam gdzie obecnie jest ?Targ pod zamkiem?, pod Katedrą, Bazyliką Dominikanów, przy szkole podstawowej i Domie Nadziei aż do mostu na Bystrzycy mógłby powstać piękny duży deptak, Dobrego Pasterza, odbywały by się tam imprezy które umiejscowione w centrum nie zakłucały by spokoju mieszkańców.

4. Po przeciwnej stronie rzeki Bystrzycy, stojąc frontem do kościoła Ave tam gdzie obecna dzielnica nazywa się Majdan Tatarski i znajdują się ogródki działkowe, może powstać Najpiękniejsza część miasta, tj: Teren parkowo,mieszkalny - Ogrody Marii.

5. Jednej z części ulic 1-go Maja proponuję nadanie nazwy ulicy Św. Józefa,. Ten przemożny wspomożyciel, Patron Kościoła i Opiekun zmieniłby na pewno obliczę tej części naszego miasta ,biorąc w opiekę mieszkającą tam ludność.

6. Proponuję również dla miasta, aby odbudowano Farę Lubelską, a miejscu, na którym znajdują się obecnie zacne fundamenty nadania nazwy plac Św. Michała.

7. W niedokończonym teatrze w budowie proponuję, aby powstał Teatr Ewangelizacyjny im Św. Treski, byłby to nienastawiony na zyski teatr i szkoła teatralna nawiązująca do najlepszych tradycji teatralnych ze świata i miasta, czerpiący z dorobku m innymi Karola Wojtyły.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Typ pracy