profil

Przemówienie, które powiedziałbym na apelu szkolnym z okazji dnia dziecka na temat ochrony praw dziecka w szkole i w jego otoczeniu

poleca 84% 1279 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Witam wszystkich, którzy zdobyli się na to by przyjść tutaj lub zostali do tego zmuszeni.
Na początku chciałbym wam przedstawić problem ochrony praw dziecka w szkole i codziennym otoczeniu. Sądzę, że pojęcie "ochrona praw dziecka" to JESZCZE pojęcie w naszej rzeczywistości fikcyjne. Dzieje się tak głównie dzięki niektórym nauczycielom. Znęcają się oni psychicznie nad uczniami a gdy dochodzi do dialoguu dotyczącego praw dziecka unikają odpowiedzi lub wmawiaja dzieciom, że to co robiądorośli jest w 100% dobre a dzieci robią dobrze tylko wtedy gdy wykonują wolę nauczycieli lub podlizują się im. Nie jest to poprawne zachowanie. Trzeba temu radykalnie przeciwdziałać. Każdy powinien poznać swoje orawa i zacząć z nich korzystać. Dlaczego każdy nauczyciel nie może zawyżać ocen uczniów poprzez zadawanie im prostych prac !? Dlaczego każdy nauczyciel nie może normalnie rozmawiać z uczniem i nie narzucać mu swej woli !? Są to pytania retoryczne. Odpowiedź jest prosta - bo część nauczycieli to aroganci mszczący się na uczniach za to, że im sie nie podlizują i mają własne zdanie. Trzeba chronić swych praw za wszelką cenę! Znam jednego nauczyciela, który jest jednym z tych "fajnych" nauczycieli. Nie mogę wymieniać nazwisk więc powiem tylko, że to pan (tu wstawić imię i pierwszą literę nazwiska wnauczyciela, który zadał wam tą pracę) uczący (tu wstawić przedmioty, których uczy) w naszej szkole. pewnie nic to wam nie mówi, ale zapewniam, że to na prawdę dobry człowiek, godny uwagi. Jestem pod wrażeniem Jego postawy i uważam, że to osoba przyczyniająca się do ochrony praw dziecka.
Reasumując, każde dziecko powinno bronić swych praw i korzystając z nich wytykać błędy nauczycieli (tylko "wrednych") za pozbawianie tych praw dzieci. Mam nadzieję, że nie zanudziłem was zbytnio, dziękuję za uwagę, dziękuję też za wszystko anonimowemu (tu wstawić imię i pierwszą literę nazwiska wspomnianego wcześniej nauczyciela) i proszę o brawa.

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:

Czas czytania: 1 minuta