profil

Prasówka zagraniczna

poleca 84% 254 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Piątek 18.04.2008r.

USA/Papież wzywa uczelnie katolickie, by uczyły zgodnie z doktryną

Waszyngton (PAP) - Na spotkaniu z rektorami ponad 200 wyższych uczelni katolickich w czwartek papież Benedykt XVI przestrzegł przed wykraczaniem poza ramy doktryny Kościoła w imię wolności akademickiej.

Gigantyczny tajfun zbliża się do Chin

Do południowych wybrzeży Chin zbliża się tajfun Neoguri. Według chińskich służb meteorologicznych, może być jednym z najsilniejszych tajfunów w historii tego kraju. Trwa ewakuacja ludzi z zagrożonych regionów.

Sobota 19.04.2008r.

Moskwa zatrzymała prezydencki samolot

Kolejne dyplomatyczne starcie na linii Warszawa-Moskwa. Wczoraj Rosjanie zablokowali przelot polskiego samolotu przez terytorium ich kraju. Miała nim lecieć do Gruzji delegacja prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Po rosyjskim "niet" ludzie prezydenta zawrócili z Okęcia.

Bangladesz/ Co najmniej 18 zabitych w katastrofie autobusu

Co najmniej 18 osób zginęło w sobotę rano w katastrofie autobusu w środkowej części Bangladeszu - podała policja w stolicy kraju Dhace. 46 osób zostało rannych.

Niedziela 20.04.2008r.

13 osób rannych w wybuchu bomby w pobliżu bazaru w Tajlandii

W wybuchu bomby w pobliżu bazaru w prowincji Yala na południu Tajlandii rannych zostało w niedzielę 13 osób - podały źródła policyjne.

81 zabitych w walkach w Mogadiszu

81 osób zginęło od soboty w stolicy Somalii Mogadiszu w starciach rebeliantów ze wspierającymi rząd siłami somalijsko-etiopskimi.

Poniedziałek 21.04.2008r.

Słowacja: Arcybiskup faszystą?

Arcybiskup Trnavy Jan Sokol odprawił mszę w intencji przywódcy faszystowskiej Słowacji, księdza Józefa Tiso - napisał w poniedziałek na swych stronach internetowych słowacki dziennik "Sme". Obok tekstu gazeta zamieściła film, na którym przedstawione są fragmenty nabożeństwa.

Rosja ma już 110 miliarderów

W Rosji jest już 110 osób, których majątek przekroczył miliard dolarów. Moskiewskie media, powołując się na dane miesięcznika "Forbes", zwracają uwagę, że w ostatnich latach uległa zmianie struktura miliarderów.

Wtorek 22.04.2008r.

Trzech Palestyńczyków zginęło w starciu z wojskiem izraelskim

Izraelscy żołnierze zabili dziś trzech palestyńskich bojowników w północnej części rządzonej przez Hamas Strefy Gazy przy granicy z Izraelem - poinformowały palestyńskie źródła medyczne i armia izraelska.

Białoruś zapowiada brak ograniczeń dla obserwatorów wyborczych

Wybory parlamentarne na Białorusi mają się odbyć pod pełną kontrolą zagranicznych obserwatorów. Sekretarz białoruskiej Centralnej Komisji Wyborczej zapowiedział, że nie będzie żadnych ograniczeń dla międzynarodowych misji. Wybory parlamentarne na Białorusi zaplanowano na 28 września.

Środa 23.04.2008r.

W Moskwie odsłonięto pomnik Borysa Jelcyna

Prezydent Władimir Putin oświadczył w środę, że pod rządami jego poprzednika - Borysa Jelcyna, Rosja wkroczyła na drogę wolności i cywilizowanego rozwoju.

Portugalia: Traktat Lizboński przyjęty

Parlament Portugalii przyjął traktat reformujący Unię Europejską. Ostatnim krokiem będzie teraz formalne ratyfikowanie Traktatu przez prezydenta Portugalii Anibala Cavaco Silvię.

Czwartek 24.04.2008r.

Białoruś żąda dalszej redukcji personelu ambasady USA

Białoruskie władze zażądały dalszej redukcji personelu ambasady USA w Mińsku, tym razem do pięciu osób - podały niezależne białoruskie portale.

Mocny spadek liczby nowych bezrobotnych w USA

Liczba osób ubiegających się po raz pierwszy o zasiłek dla bezrobotnych w ubiegłym tygodniu niespodziewanie spadła w USA o 33.000, czyli 8,8 proc., do 342.000 osób - poinformował w czwartek Departament Pracy USA.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:

Czas czytania: 3 minuty