profil

Dlaczego warto chodzić do szkoły?

Ostatnia aktualizacja: 2021-05-27
poleca 84% 3131 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Szkoła to instytucja mająca na celu kształcenie określonych umiejętności oraz przekazywanie wiedzy. Można ją lubić lub nienawidzić. Osobiście nie przepadam za szkołą, lecz uważam, że warto tam chodzić. Postaram się udowodnić postawioną przeze mnie tezę następującymi argumentami.

Szkoła to instytucja, której zadaniem jest nauczanie, kształcenie umiejętności i wychowanie. Tak więc, chodząc do szkoły zdobywamy wiedzę, która jest niezbędna do dalszego wykształcenia oraz prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu.

Szkoła to nie jest tylko budynek z klasami, biblioteką, salą gimnastyczną i boiskiem, to także ludzie - uczniowie, nauczyciele. To właśnie tutaj zawieramy nowe znajomości. Zdobywamy przyjaciół, z którymi spędzamy swój wolny czas, powierzamy swoje sekrety?

Bardzo często szkoła jest ośrodkiem życia kulturalnego społeczności lokalnej. W jej murach działają koła zainteresowań oraz kluby sportowe. Tam również organizuje się spotkania z ciekawymi ludźmi, apele i przedstawienia. Szkoła tętni życiem od rana do późnego popołudnia. Czas pozalekcyjny możemy równie mile spędzić w szkole, jak i w domu czy na podwórku.

Podsumowując, stwierdzam, iż warto chodzić do szkoły, nie tylko po to, by zawierać nowe znajomości i zdobywać przyjaciół, by mile i aktywnie spędzić czas wolny od lekcji, ale by zdobyć bezcenną wiedzę.

Czy tekst był przydatny? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta