profil

Mundurki w szkołach

drukuj
poleca 85% 103 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

W naszej szkole mundurki obowiązują od roku szkolnego 2007/2008. Niektórym ten pomysł się podoba a niektórym nie. Młodzież na głos wypowiada swoje myśli na ten temat. Niekoniecznie są to pozytywne wypowiedzi. Niestety uczniowie nie mają nic do gadania w tej sprawnie. Decyduje dyrektor i rodzice. Opinie uczniów są podzielone, inni uważają, że to doskonały pomysł a inni, że to ograniczenie wolności wyrażania siebie. Nikt nie wyróżnia się strojem spośród uczniów. Dziewczyny chciałyby się pochwalić swoimi markowymi ubraniami, chłopaki zresztą też. Jednak szkoły z mundurkami zyskują bezpieczeństwo. Nikt z obcej szkoły nie wejdzie tak łatwo do budynku. W szkole są też wyjątki, które nie noszą mundurków, bo jak mówią „buntują się”. Moim zdaniem pan Roman Giertych popełnił błąd wprowadzając mundurki do szkół. Jest to ograniczanie wolności osobistej i nadużywanie praw człowieka o swobodzie ubioru i stylu życia.


Polecasz? Tak Nie
Komentarze (2) Brak komentarzy
17.11.2010 (10:32)

Troszkę błędów. Zdania złe - poprawione.

"nie mają nic do gadania w tej sprawie - nie mogą wyrazić swej opinii.

"W szkole są też wyjątki, które nie noszą mundurków, bo jak mówią „buntują się”. " - W szkole, zdarzają się wyjątki, które przyjmują postawę buntowniczą.Za mało jeszcze argumentów w tej pracy, ale ogólnie nie jest źle :)

17.4.2008 (12:39)

U mnie w szkole to nie robi różnicy czy masz mundrek czy nie - wszyscy wyglądamy tak samo. statut mojej szkoły NIE POZWALA NA WYRAŻANIE SIEBIE!! dokładniej to nie można okazywać przynależności do grupy młodzieżowej. Dziewczyny - zero makijażu, kolczyków itd. Moim zdaniem to jet chore, więc ubieram mundurek i śmigam po szkole bo wszyscy wyglądamy jak jakaś niewyraźna banda smurfów.