profil

"Dla wszystkich starczy miejsca pod Wielkim dachem nieba". Wykorzystaj słowa Edwarda Stachura jako motto swoich rozważań na temat sprwiedliwości we współczesnym świecie

poleca 85% 738 głosów

Treść Grafika
Filmy
Komentarze
Edward Stachura

Dzisiejszej rozprawce chciałem udowodnić że jak mówił Edward Stachura : ?Dla wszystkich starczy miejsca pod tym wielkim dachem nieba ? czyli o sprawiedliwości we współczesnym świecie.
Teoretycznie we współczesnym świecie jest sprawiedliwość są sądy można się odwołać do wyroku sadu. Można unieważnić wyrok sądy się coraz rzadziej mylą. mam na myśli kraje bardziej zaawansowane gdyż niestety o sprawiedliwości np.: w Chinach nie ma mowy tam to co ogłosi przywódca jest święte. Mieszkańcy Korei północnej nie mogą nawet marzyc o sprawiedliwości.
W dzisiejszych czasach obowiązują międzynarodowe zasady dotyczące między innymi praw człowieka. Każdy człowiek nie zważając na kolor skóry religie język jakim włada czy poglądy polityczne ma prawo do życia do wolności do własnej woli itd.
Jest w prawie wiele tak zwanych kruczków prawnych np.: gdy złodziej cię zaatakuje nożem to jak go zastrzelisz z pistoletu to tu pójdziesz do więzienia gdyż mogłeś użyci tej samej broni co on czyli w tym wypadku noża. To jest bardzo niesprawiedliwe. Jest również wiele innych kruczków które są wykorzystywane przez dobrych prawników.
Sprawiedliwe jest tez ze w większości cywilizowanych państw kara śmierci jest uznawana za niehumanitarna i jest zabroniona uważam to za sprawiedliwe gdyż z jakie my ludzie mamy prawo zabijać innego człowieka
Dla chrześcijan istnieje jeszcze jedna forma sprawiedliwości a mianowicie sąd ostateczny boży. Dla wielu bóg jest najbardziej sprawiedliwym sędzią zawsze sądzi sprawiedliwie. Nigdy nie wyda błędnego wyroku. Ustalił dekalog czyli 10 boskich praw których trzeba przestrzegać te prawa są uniwersalnie i najprawdopodobniej nigdy nie wyjdą z użycia.
Każdy ma w dzisiejszym świecie swoje miejsce ? dla każdego starczy miejsca pod tym wielkim dachem nieba ?
Nie zawsze Mozę być równo sprawiedliwie niestety życie nie jest sprawiedliwe i tak jest od zawsze i na zawsze. Zawsze będą lepsi i gorsi, mądrzejszy głupiś,pozdrawiem pania Frączek ładniejsi brzydsi, tak stworzył nas Bóg, natura nie może być dla każdego sprawiedliwie równo gdyż wtedy było by po prostu nudno kasyd by był taki sam nie byli by nam potrzebni inni ludzie a tak to potrzebujemy kontaktu z inna osobą np.: małżeństwo się wypełnia nawzajem.
Sprawiedliwość dzisiejszych czasach jest największa w dziejach ludzkości są teraz niezależne sady jest ich bardzo dużo a największym ostatecznym sądem sądzącym nasze życie jest bóg. Nigdy nie będzie w zupełności sprawiedliwie to jest niemożliwe a gdyby nawet to taki świat był by nudny. Dla każdego coś innego jest sprawiedliwe nie ma uniwersalnej sprawiedliwości są jedynie uniwersalne prawa.
Moim zdaniem dzisiejsze czasy są najsprawiedliwsze w dziejach ludzkości. Każdy ma takie same prawa jest równy nie zależnie na kolor skóry religie język płeć na rasę wygląd poglądy polityczne itd. Umiarkowana Sprawiedliwość w dzisiejszych czasach istnieje

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata