profil

Kwiaty kwitną i wtedy gdy nikt na nie nie patrzy

poleca 85% 119 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

„Dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu.” -twierdzi bohater z książki Antoine'go de Saint-Exupry- Mały Książę. Słowa te w swojej prostocie zawierają wiele prawdy. Nie zawsze widzimy wszystko na pierwszy rzut oka. Rzeczy które wydają się oczywiste mają gdzieś swój początek, swoje „źródło”. Tak właśnie jest z ludźmi niosącym pomoc każdego dnia bez względu na okoliczności. Dają oni nadzieję,wiarę i szansę na lepsze jutro mimo, że nie zawsze wiemy o ich działalności, a oni każdego dnia zaczynają swą misję od nowa. Na podstawie odpowiednich argumentów postaram się udowodnić słuszność zakładanej tezy, że „Kwiaty kwitną i wtedy gdy nikt na nie nie patrzy”.
Moim pierwszym argumentem jest fakt, że ludzie mają wiele pomysłów na pomoc innym oraz chęć w realizacji jej. Jedną z takich osób która swoją myśl wprowadził w czyn jest Jerzy Owsiak. Na pewno wszyscy słyszeli, a może nawet brali udział w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jest to akcja odbywająca się co roku we wszystkich miastach Polski. Jerzy Owsiak jest organizatorem całego przedsięwzięcia „WOŚP”. Podczas finału wszyscy w Polsce bawią się na koncertach znanych zespołów, wolontariusze zbierają pieniądze, a w studiu telewizyjnym w Warszawie Jurek licytuje m.in. złote serduszka oraz rzeczy osobiste znanych ludzi takie jak: gitary, krawaty, nagrody. Znakiem rozpoznawczym „WOŚP” jest czerwone serduszko, z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ,które rozdawane jest każdemu kto przekaże choćby symboliczną złotówkę na ten cel. Należy zaznaczyć, iż mimo tej hucznej zbiórki Jerzy Owsiak codziennie pozyskuje fundusze na szkolenia pierwszej pomocy przy użyciu trudnych sprzętów ratujących życie. Mimo, że słyszymy i bierzemy udział w akcjach organizowanych przez niego nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdego dnia bez pomocy mediów pomaga ludziom w całej Polsce.
Moim drugim argumentem jest postać Janiny Ochojskiej. Założyła w Polsce oddział fundacji Equi Libre, zajmującej się pomocą humanitarną dla osób potrzebujących. Z Inicjatywy Ochojskiej powstała Polska Akcja Humanitarna, organizująca m.in. konwoje z pomocą do Bośni i Czeczenii, czy akcje wspomagające dzieci potrzebujące w Polsce. Jej pomoc była niesiona ludziom na całym świecie. Warto również zauważyć, że dzięki ogromnej skali na jaką działała jej fundacja Komisja Wspólnot Europejskich przyznała jej tytuł Kobiety Europy. Świadczy to o ogromnej miłości i chęci niesienia dobra. Janina wkłada całe swoje serce w to co robi bo wie, że „(...)najważniejsze jest niewidoczne dla oczu” tylko każdy ma to w sobie.
Nie wolno też pominąć takich osobistości jak Św. Matka Teresa z Kalkuty, która całe swoje życie poświęciła dla innych prowadząc działalność humanitarną w Indiach. Dzięki swojemu poświęceniu zdobywała wiele prestiżowych nagród za zasługi najwybitniejszym była Pokojowa Nagroda Nobla. Jej zasługi zna cały świat. Po dziś dzień wielu ludzi Matkę Teresę traktuje jako autorytet gdyż zapisała się ona jako wielka bohaterka w historii świata dokonując rzeczy wręcz niemożliwych.
Na zakończenie wrócę jeszcze raz do tezy: „Kwiaty kwitną i wtedy gdy nikt na nie nie patrzy” Ludzie, o których wspominałam w mojej pracy są tymi kwiatami, które kwitną nawet gdy nikt nie skupia na nich wzroku. Wiemy, że oni są lecz nie do końca śledzimy ich dokonania, chodź niejednokrotnie warte są one chwil zastanowienia się. Myślę, że przytoczone argumenty pozwolą w pełni zgodzić się z twierdzeniem zawartym w temacie.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:

Czas czytania: 3 minuty