profil

Nowe formy zarobku

poleca 85% 964 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Referat ?Nowe formy zarobku?

Aukcje internetowe

Coraz częściej Polacy jak i ludzie z innych krajów kupują rzeczy przez Internet. Sprzedając dany produkt nie trzeba mieć nic innego jak tylko komputer itd i Internet. Najbardziej popularnym serwisem w Polsce oferującym wystawianie do sprzedaży lub kupno przedmiotów lub samochodów, czy nawet nieruchomości jest Allegro.pl, które istnieje od 1999 roku. Ten serwis w Polsce bije wszelakie rekordy i serwis jak i klienci którzy sprzedają ? zarabiają. Jak to się dzieję ?? Allegro bierze za każdy przedmiot wystawiony przez sprzedawcę około 2 zł, zależy co użytkownik będzie chciał z tą aukcją zrobić ? można ją zareklamować na stronie głównej itp i za to pobierane już są większe pieniądze. Allegro nie zarabia tylko na klientach sprzedających przedmioty, ale także na reklamach co przy serwisach internetowych jest to najważniejsze żeby zarobić, inne strony WWW reklamują się na tym serwisie i płacą za to nie małe pieniądze. Więc, klienci sprzedający reklamy = około 5 000 - 10 000 zł dziennie, daje to naprawdę duże zyski jak na zarabianie w Internecie. Bardziej popularny, który jest już rozpowszechniany na cały świat serwis aukcyjny to eBay. Choć to amerykańska firma, ale jest ona przetłumaczona na wiele języków, w tym też na polski, eBay nie zrobił w Polsce tak wielkiej kariery jak Allegro, ale wielki szacunek dla ludzi, którzy stworzyli eBay, bo ta firma jest bardziej popularna w USA niż Allegro w Polsce. Ale my też mamy zyski, sprzedając przedmiot możemy zarobić tyle ile proponujemy za przedmiot dajmy na to sprzedajemy telefon za 200 zł, za wystawienie przedmiotu bez żadnej reklamy i zdjęcie wklejone w aukcje a nie w skrypt generujący zdjęcia to około 1,5 zł. Gdy kupi ktoś nasz telefon, który sprzedajemy, oznacza to że wygrał aukcje i mamy możliwość do dostępu do jego danych osobowych takich jak imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, kod pocztowy itp., gdyż musimy wysłać mu sprzedany przez nas przedmiot. Więc idziemy na pocztę koszt przesyłki pokrywamy my, czyli około 12-16 zł, te pieniądze za przesyłkę zostaną nam zwrócone poprzez przyjście pieniędzy do nas, czyli tzw. pobranie pocztowe (przychodzą nam pieniądze za telefon, który sprzedaliśmy i za przesyłkę za którą zapłaciliśmy), lub na konto bankowe, na które użytkownik kupujący nasz telefon przesyła określoną przez nas kwotę. W tym przypadku było by to około 212-216 zł. Po takiej transakcji możemy wystawić komentarz pozytywny dla użytkownika, który kupił od nas telefon, gdyż aukcja przebiegła zgodnie z regulaminem Allegro i pieniądze do nas doszły, a użytkownik jest zadowolony ze swojego nowego telefonu. On nam też wystawia komentarz pozytywny wyrażająć w nim podziękowanie i polecenie sprzedawcy.

GPTC (Get Paid To Click - ang. pieniądze za klikanie w banery lub linki)

To jest inny, ale bardzo łatwy sposób na zarobienie pieniędzy GPTC to rodzaj firm internetowych, które oferują niewielkie sumy pieniędzy za klikanie/czytanie bannerów, e-maili i innych form reklamy. Najpopularniejszym serwisem do zarabiania właśnie przez klikanie w linki/banery jest Bux.to serwis, który zrobił ogromną popularność wśród Amerykanów, wartość jednego kliknięcia w jeden link to tylko 0,01 $, ale linków dziennie mamy około 10-14, więc daje nam to zyski 0,10 ? 0,14 $ dziennie, tygodniowo około 1 $, a miesięcznie 4 $. Jest także w tej i w innych firmach oferujące zarabianie przez internet system poleconych, który pozwala nam zarobić większe sumy pieniędzy dziennie, tygodniowo i miesięcznie. Oto krótkie przeliczenie ile możesz zarobić namawiając tylko 10 znajomych, lub kupując 10 poleconych, bo też jest taka opcja:

? Klikasz 10 reklam na dzień = $0.10
? 10 Twoich poleconych klika 10 reklam na dzień = $1.00
? Twój dzienny zarobek = $1.10
? Twój tygodniowy zarobek = $7.70
? Twój miesięczny zarobek = $30.80

Oczywiście, gdy będziemy więcej poleconych ta suma będzie wzrastać np. za 100 poleconych, którzy będą klikać codziennie możemy zarobić:
? 100 Twoich poleconych klika 10 reklam na dzień = $10.00
? Twój miesięczny zarobek = $300.00
? Twój roczny zarobek = $3,600.00
I jak już mówiłem, mamy więcej poleconych zdobywamy coraz więcej pieniędzy, oczywiście potem te pieniądze należy wypłacić, na niektórych firmach możemy wypłacić na konto PayPal, a na niektórych na AlertPay ? osobiście polecam AlertPay, jest to serwis oferujący nam gromadzenie swoich pieniędzy na internetowym koncie, np. takie jak PKO Inteligo. Przelanie pieniędzy na to konto z serwis GPTC trwa tylko 8-10 dni, a przy wypłacie na konto PayPal wypłata na konto trwa 80 dni roboczych, czyli około 2-3 miesiące. Jest różnica, potem możemy pieniądze z tych kont internetowych przesłać na swoje konta bankowe PKO, MBank itd.
GPTR (Get Paid To Read - ang. pieniądze za czytanie reklam)
Jest to drugi sposób zarabiania pieniędzy poprzez reklamy. Tym razem nie klikamy, ale czytamy reklamy, które przychodzą na nasze skrzynki pocztowe przykładowo opiszę stabilną Polską firmę ?Dolarek.com?, która prowadzi serwis oferujący GPTR.
Data powstania dolarka to 06-12-2005, firmę prowadzi doświadczony właściciel który prowadzi też inną firmę angielskojęzyczną. Każdy zapisany dostaje jednorazowy bonus 0,05 $. Płatne linki i maile w cenie od 0.0025 $ do 0,01 $. Minimum wypłaty to 2.99$. Maile i linki punktowe o wartościach 10 i 20 punktów. Punkty można zamienić na reklamy bądź sprzedać na giełdzie punktów. Jest to bardziej skomplikowany sposób na zarabianie, ale skuteczny. Oczywiście nie zarobimy na nim na willę z basenem, ale możemy w ciągu roku z poleconymi, bo jest tu też taki system zarobić nawet około 500 ? 1500 , wystarczy tylko czytać mail?e które przychodzą na naszą poczte elektroniczną (e-mail).
Oczywiście najbardziej prostszy i wygodniejszy sposób to GPTC, bo nie trzeba się dużo umęczyć żeby zarobić choć 1 $.

Wszelkie pytania na gadu : 721024

Podoba się? Tak Nie
Podobne teksty:

Czas czytania: 5 minut

Ciekawostki ze świata