profil

Czy warto ogladac telewizje ?

poleca 83% 1089 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Telewizja jest środkiem masowego przekazu informacji towarzyszącym nam codziennie, od wczesnych porannych godzin kiedy budzimy się, aż do późnego wieczora kiedy można zrelaksować się przy ciekawym filmie. Ale czy rzeczywiście, spędzanie wolnego czasu przed telewizorem jest dla nas aż tak wartościowym zajęciem ? Uważam, że tak.
Pierwszym ważnym argumentem jest to, że telewizja niesie ze sobą wiele wiadomości. Można obejrzeć programy mówiące o ciekawostkach naukowych czy też po prostu zrelaksować kładąc się na kanapie pod ciepłym kocem i oglądając ciekawy film, który dostał mnóstwo Oscarów. Wystarczy wziąć gazetę z programem telewizyjnym ,a w niej zazwyczaj często można znaleźć interesującą nas pozycję.
Także wiadomości telewizyjne, z których można dowiedzieć się co ciekawego wydarzyło się w świecie. Wyobraźmy sobie, że wiele lat temu nikt nie wynalazł urządzenia jakim jest telewizor. Gdyby coś takiego rzeczywiście się zdarzyło dziś nie wiedzielibyśmy o zamachach terrorystycznych jak te, które wydarzyły się 11 września tego roku w Stanach Zjednoczonych, a co za tym idzie, wiele osób nie mogłoby się dowiedzieć o życiu swoich rodaków zamieszkałych w Nowym Jorku ponieważ wcale by nie wiedzieli, że taka sytuacja miała miejsce w tak potężnym kraju.
Ludzie twierdzą, że telewizja jest bardzo szkodliwym dla zdrowia zjawiskiem. Oczywiście, zgadzam się, że w ogromnych dawkach może być to szkodliwe, ale z drugiej strony przed telewizorem nie spędza się całego życia, tak więc nie uważam, żeby była ona aż tak niezdrowa.
Powszechnie uważa się też, że lepszym spędzeniem czasu jest wyjście na spacer czy jazda na rowerze. A przecież oglądanie telewizji wcale nie przeszkadza w tych zajęciach, poza tym kiedy przychodzi zima, nie da się wyjść na boisko i pograć w piłkę. Wtedy to właśnie telewizja pozwala nam przetrwać trudne chwile nudy.
Programy nadawane w telewizji często nam, zwykłym uczniom, potrafią uratować życie i obronić się przed złą oceną. Można obejrzeć różne ekranizacje filmowe, lektur i nie tylko, które pozwalają nam wzbogacić wiedzę na temat wątków w danym tekście literackim, ale także wiedzę o historii kinematografii polskiej.
Telewizję można nazwać cudem techniki ponieważ dostarcza nie tylko informacji i pozwala zając ciekawie czas, ale również jest niezbędna w życiu każdego człowieka, bo ciężko w dzisiejszych czasach wyobrazić sobie kogoś, kto na dźwięk słowa „telewizja” otworzyłby szeroko usta i zapytał co to takiego. Dlatego właśnie uważam, że warto jest oglądać telewizję ponieważ pomaga ona rozwinąć horyzonty człowieka.

Podoba się? Tak Nie
Sprawdzone hasła:
Vip

Czas czytania: 2 minuty