profil

J. angielski moim ulubionym przedmiotem w szkole.

poleca 85% 1357 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

W szkole spędzamy prawie połowe swojego życia, gdzie uczymy się wielu przedmiotów. Niektóre z nich sprawiają nam wiele kłopotów, a inne wręcz przeciwnie. W moim przypadku jest to j.angielski. Chciałabym wykazać, iż ten przedmiot ma swoje zalety.
J.angielski jest przedmiotem typowo humanistycznym. Polega na poznawaniu zasad gramatyki oraz kultury angielskiej. Nauka tego przedmiotu nie sprawia większych problemów, a bardzo pomaga w dalszym życiu.
Kolejną ważną rzeczą, o której warto wspomieć, jest nauczyciel tego przedmiotu. Wszyscy wiemy, jak wielki wpływ na skuteczność w ocenianiu danego przedmiotu ma osoba uczący go. Według mnie lekcje prowadzone są bardzo ciekawie. Omawiamy ważne i interesujące tematy, gdzie możemy wykazać się naszymi wiadomościami wykraczającymi poza zakres nauczania. Otrzymujemy za to odpowiednie oceny.
Na zakończenie przytoczę argument przydatności j.angielskiego w dalszej edukacji, szczególnie dla osób chcących studiować filologię angielską lub dla kogoś, kto w przyszłości zamierza wyjechać do krajów anglojęzycznych.
Reasumując, j.angielski jest przedmiotem przydatnym w życiu, ponieważ ułatwia ludziom porozumiewanie się. Aby przetrwać w dzisiejszym świecie, należy znać co najmniej dwa języki obce, a ten język jest najpowszechniej używanym w świecie.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata