profil

Czy świat jest piękny, pomimo zakłamania ?

poleca 91% 103 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

”Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami, ciągle jeszcze ten świat jest piękny”.

Jestem dzieckiem wszechświata i nie mniej niż gwiazdy i drzewa mam prawo być tutaj, nie wątpię, że wszechświat jest taki, jaki być powinien.
W ówczesnym świecie ludzie są agresywniejsi, bardziej niekulturalni, częściej popadają w złe nawyki i są odporniejsi na ludzką krzywdę. Kilkanaście lat temu tak nie było, ludzie nie bali się wychodzić z domu na ulicę, a teraz wszędzie czyha na człowieka niebezpieczeństwo.

Kto by pomyślał, że tak się rozwinie technika. Dla nas telefony, komputery, Internet i coraz to nowsze i wygodniejsze środki transportu nie są nowością. Nasi rodzice do dziś pamiętają, jak to nie było telewizorów, a pierwsze z nich były czarno-białe i niewielu Polaków była na nie stać; jak to na głównych ulicach jeździły garbusy i trabanty oraz inne pojazdy z tamtych czasów. Rozwinęła się edukacja uczniów, szkoły są lepiej przystosowane i wyposażone. Rozwinął się także handel, przemysł i gospodarka. Powstało wiele nowych miejsc pracy, ale i tak panuje wielkie bezrobocie.

Młodzież nie przejmuje się swoją przyszłością, nie uczy się, a to powoduje iż Polacy z braku dobrego wykształcenia są bezrobotni. Tacy ludzie częściej popadają w nałogi typu alkoholizm, nikotynizm czy narkomanię. Powstało wiele instytucji, które pomagają ludziom wyjść z takiej lub innej sytuacji. Obywatele ci także częściej łamią prawo i dlatego potem mają problemy z policją. Często wkraczają na tzw. złą drogę życia. Trudno im później wrócić na tzw. dobrą drogę życia.

Rozwinęła się turystyka; powstało wiele teatrów, kin, oper, restauracji, ale także barów i kasyn. Do tych publicznych miejsc Polacy często uczęszczają. Ziemia, pomimo zanieczyszczeń i katastrof ekologicznych, jest piękna. Mamy góry, lasy, śliczne widoki, roślinność, jeziora, morza, jak i inne obiekty i miejsca, które uświadamiają nam, że „z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami, ciągle jeszcze ten świat jest piękny”.

Nasz świat co roku się zmienia. Zmienia się technika, gospodarka, ale także ludzie. Pomimo chamstwa i niebezpieczeństwa na ulicach naszego kraju, ludzie się kochają, są dla siebie serdeczni, ale takich ludzi jest coraz mniej. Dlatego my także powinnyśmy się przyczynić do zmiany choćby samego siebie, jakby tak każdy spróbował się zmienić, chodzi mi głównie o zachowanie i sposób mówienia, na pewno byłoby inaczej.

My, jako jeszcze młodzi ludzie, nie mamy wpływu na politykę czy gospodarkę naszego kraju, ale mamy wpływ na swoje zachowanie, chamstwo, które panuje na całym świecie i w pewnym stopniu na zanieczyszczenie naszego środowiska naturalnego.
To wszystko ma swoje dobre, ale także złe strony. To zależy od nas, czy chcemy, by było tak zawsze!

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty