profil

Jakimi cechami powinien charakteryzować się człowiek postępujący kulturalnie w życiu społecznym i politycznym?

poleca 82% 757 głosów

Treść
Obrazy
Wideo
Komentarze

Na początku zastanówmy się kim jest polityk i jakie są jego zadania. Najczęściej mówi się, że polityk jest to osoba, która sprawuje władzę, dąży do jej zdobycia, bądź też w inny sposób uczestniczy w podejmowaniu decyzji politycznych. Jest to ktoś kto decyduje o nas, o tym w jakich warunkach żyjemy i jakie mamy prawa. Ponadto jest to osoba, która reprezentuje nasze interesy i nas samych, nie tylko w wewnątrz kraju ale również za granicą i właśnie to powinno skłaniać nas do podejmowania roztropnych decyzji przy jego wyborze.

Kulturalny polityk to taki, który nie tylko zna swoje obowiązki i wie jak je dobrze wypełniać, ale również taki który wie jak zachować się w każdej sytuacji. By zdobyć zaufanie społeczeństwa musi być szczery i odpowiedzialny za swoje decyzje i podjęte działania. Powinien być pewien swoich poglądów. Z odwagą ich bronić jak i z odwagą przyznać się do błędu lub porażki. Kulturalny polityk jest tolerancyjny i wie co jest potrzebne społeczeństwu. Dostrzega i uznaje jego potrzeby i opinie nawet jeśli nie do końca je rozumie i podziela. Stawia dobro państwa i ogółu społeczeństwa nad własnymi potrzebami i korzyściami. Musi to być człowiek wykształcony, posiadający odpowiednie predyspozycje psychiczne, gotowy na wyrzeczenia jakie niesie ze sobą polityka. Człowiek postępujący kulturalnie w życiu społecznym zachowuje się honorowo w stosunku do swych rywali, posługuje się odpowiednim słownictwem oraz dba o swój wygląd zewnętrzny.

Reasumując, kulturalny polityk to polityk stale dążący do doskonalenia zarówno swego otoczenia, jak i siebie samego. Pamiętajmy, że to od nas w dużym stopniu zależy jaki on będzie, jakie będą standardy etyczne życia politycznego i czy w ogóle będą.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Rozkład materiału