profil

Sprawozdanie z klasowej wycieczki do teatru ("Moralność Pani Dulskiej")

poleca 76% 1220 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

9 Marca tego roku odbył się klasowy wyjazd do teatru na spektakl pt.: ?Moralność pani Dulskiej?. Scenariusz został napisany na podstawie książki Gabrieli Zapolskiej pod tym samym tytułem. Jako Dulska wystąpiła Anna Januszewska, jako Dulski Robert Gondek, role Hesi zagrała Joanna Matuszak, a Meli Grażyna Madej, Zbyszka Wojciech Brzeziński.
Muzykę napisał Jacek Wierzchowski. Scenografią zajął się Waldemar Zawodziński. Scena umiejscowiona jest pomiędzy korytarzami i windą. Dialogi przeplatane są dynamicznymi melodiami. Nie brak także erotyzmu, przykładem mogą być rozmowy Zbyszka ze swoją kuzynką lub bardzo skąpe stroje sióstr. Dulska za wszelką cenę stara się zachować wszelkie skandale we własnych czterech ścianach, lecz jej to się nie udaje. Gra aktorska jest dynamiczna, co nadawało także dynamiczności całemu przedstawieniu.
Przedstawienie podobało się mi. Zostało także ciepło odebrane przez publiczność o czym świadczyły zadowolone twarze widzów. Wydaje mi się, że jest to obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, a zwłaszcza dla miłośników teatru.

Podoba się? Tak Nie
Polecane teksty:
Sprawdzone hasła:
Więcej informacji