profil

Willi Sonnenbruch z dramatu "Niemcy" - charakterystyka.

poleca 85% 988 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jednym z bohaterów dramatu „Niemcy” Leona Kruczkowskiego jest syn Berty i Waltera Sonnenbruchów Willi. Z pochodzenia jest Niemcem, stacjonującym w okupowanej Norwegii wraz z swoja kochanką Mariką. Zyskał on stopień podporucznika w SS i ukończył historie sztuki.
Wobec swoich gości wykazywał się ogromną kulturą osobista. Gdy rozmawiał z panią Sorensen zachowywał się jak dżentelmen, jednakże jego zarozumiałość prowadziła do tego iż dawał jej do zrozumiana, że znajduje się wyżej w hierarchii narodów. W stosunku do Mariki nie zachowywał się najlepiej, lekceważył ją, był wobec niej arogancki, uważał że jest tylko jego własnością. Willi na pozór bardzo kocha swoja matkę i otacza ją szacunkiem. Jednakże nie jest to prawdziwa miłość syna do matki, gdyż polega ona jedynie na tych samych poglądach dotyczących narodu niemieckiego. Podporucznik SS chce obdarować swoja matkę niebanalnym prezentem, jednakże zdobytym nieuczciwie.
Willi wygląda na człowieka dobrego, uczciwego, spokojnego i zrównoważonego, właśnie tak chciał być postrzegany. Jednakże prawda jest całkiem inna w rozmowie z p. Sorensen jest fałszywy, chciwy, niegodziwy i dwulicowy. Proponując zapłatę za naszyjnik ujawnia się jego wielka obłuda i nieuczciwość. Jest on także osoba obojętną wobec śmierci niewinnego człowieka jakim był Chrystian Fons jak i wobec cierpienia jego matki.
Generalnie rzecz biorąc Willi sonnenbruch był cynikiem, gdyż drwił z uczuć matki, która chciała jakichkolwiek informacji o losie swojego syna, bez żadnych wyrzutów sumienia dał jej nadzieje ze jej syn żyje. Traktował on także ludzi jak swoja własność (Marika), podarował własnej matce naszyjnik który zdobył w sposób nieuczciwy i przewrotny.
Uważam że postępowanie oficera jest godne potępienia.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta

Ciekawostki ze świata