profil

Nie lękajcie się żyć dla miłości

poleca 85% 153 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Miłość jest pojęciem trudnym do zdefiniowania. Jest to wyjątkowe uczucie, którym możemy obdarzyć inne osoby. Miłość ma wiele różnych odmian. Może być matczyna- najbardziej szczera i głęboka .Rodzicielska- przepełniona ciepłem i opieką. Pierwsza, młodzieńcza- najbardziej szalona ale i niezapomniana....Przykłady miłości można by wymieniać jeszcze długo , co tylko potwierdza moje wcześniejsze słowa, że jest to wyjątkowe uczucie .
XXI wiek przyzwyczaja nas do życia w ciągłym biegu . Nie mając czasu dla siebie trudno jest mieć go dla kogoś innego. Dlatego coraz więcej ludzi jest samotnych, tłumacząc się przy tym, że nie chcą być z kimś, bo nie mieli by dla tej drugiej osoby czasu i tylko by ja przez to ranili . Mają świetną pracę, piękny dom, grono przyjaciół, ale i tak nie są szczęśliwi . Brakuje im czegoś lub bardziej kogoś... Nie mają osoby która dzieliłaby z nimi chwile radości i smutku . Kogoś kto by był przy nich nie tylko w chwilach ?zwycięstwa? ale także ?upadku?. Kogoś kto w chwilach zwątpienia pomógłby otrzeć łzy i pocieszyć, wskazać ?światełko w tunelu?. Osoby która po ciężkim dniu w pracy będzie czekała w domu i powie dobre słowo.
Jeśli kogoś kochamy to jesteśmy gotowi poświęcić dla tej osoby wszystko bez zastanawiania się dwa razy... Wierzymy we wszystko nawet w kłamstwa... Jeśli kogoś kochamy to pragniemy być z tą osobą na zawsze... Jeśli kogoś kochamy to dwa razy bardziej przeżywamy smutki danej osoby i dwa razy bardziej cieszymy się kiedy widzimy, że osoba na której nam zależy jest szczęśliwa... Jej radość jest dla nas jeszcze większą radością... To właśnie miłość pozwala nam robić rzeczy na które normalnie nigdy byśmy się nie zdecydowali...
W dzisiejszych czasach wiele ludzi o tym zapomina . Pojęcia takie jak stara panna, bądź kawaler już tak nie rażą w społeczeństwie, z różnych powodów .
Niektórzy są sami z przypadku, jednak coraz więcej jest takich którzy decydują się na samotność całkiem świadomie, najczęściej są to ludzie którzy robią karierę zawodową. Dla wielu to właśnie praca jest ważniejsza od wszystkiego . Poświęcają się jej bez reszty, zapominając przy tym o rodzinie i znajomych. Wydaje im się że gdyby tylko chcieli mogliby być z kimś, kogoś kochać...
Jednak to nie jest takie łatwe. Po tygodniach , miesiącach czy nawet latach spędzonych samemu, człowiek się zmienia i odzwyczaja od bycia z kimś. Poza tym miłości nie można traktować jako rzeczy obowiązkowej. Ona nie zawsze musi być. Należy ją traktować jak szczególny dar. Każdy z nas ma w sobie jakiś dar- jedni potrafią pięknie śpiewać inni malować itp. Jednak o każdy dar trzeba dbać i go pielęgnować. Inaczej staje się jak jabłko pozostawione na kaloryferze- pomarszczone, brzydkie i nieużyteczne.
Dla jednych miłość to dużo. Dla innych za mało by się cieszyć... Ale tak naprawdę to jest to najbardziej wartościowa rzecz jaką mamy w życiu... Chodź czasem w natłoku spraw które na nas spadają jej nie doceniamy, a nawet nie zauważamy... Mimo tego każdy z nas najbardziej w swoim życiu chce odnaleźć swoją "drugą połówkę". Niektórzy po kilku nieudanych próbach zniechęcają się i rezygnują z poszukiwań . Żyją sami, udając przy tym że mają wspaniałe życie. Jednak przez ich lęk do kolejnej nieudanej próby, nigdy nie zaznają prawdziwego szczęścia .
I w tym momencie nasuwa się pytanie, czy warto bać się miłości? Odpowiedzi na nie będzie dużo, a każde z nich będzie inne, gdyż zależy to od osoby i tego co przeżyła . Niektórzy stwierdzą że tak, bo zostali zranieni i oszukani. Inni że nie, bo może akurat są w szczęśliwym związku . Jednak niezależnie od tego jakie były doświadczenia danej osoby nie powinna się ona odwracać od takiego uczucia, bo żadne pieniądze nie zastąpią miłości .
Każdy rodzaj miłości jest inny, a jednak przy tym tak samo niespotykany

Nie jest źle pobyć czasami tylko samemu ze sobą, żeby móc coś przemyśleć, odpocząć, mieć ciszę i spokój. Żeby zastanowić się nad życiem, dalszą drogą. Jednak ta droga nie powinna być na tyle wąską by mieściła się na niej tylko jedna osoba. Samotność na dłuższą metę nie jest dobra. I nie jest potrzebna, bo przecież każdy z nas ma potrzebę kochania i bycia kochanym. Bądźmy więc odważni i nie bójmy się kochać, bo przez ten lęk może nas ominąć najwspanialsze uczucie, którego nic nie jest w stanie zastąpić.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 4 minuty