profil

Charakterystyka Jana Bytnara - Rudego.

poleca 82% 677 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

Jan Bytnar "Rudy" ukonczył nauke w Warszawskim liceum im. Stefana Batorego w 1939. Był synem dwóch nauczycieli, Zdzisławy oraz Stanisława Bytnar.

Rudy był to chłopak drobnej postury, o piegowatej cerze oraz często rozczochranych rudawych włosach od których wziął się jego pseudonim.

Wybitnie inteligentny oraz pomysłowy, w szkole odnosił same sukcesy. Bytnar posiadał również wybitny talent kulinarny, udowodnił to często gotując dla przyjaciół. Niewątpliwie lubił majsterkować, można to stwierdzić po zrobionym przez niego "wiecznym piórze" (przyrządzie ułatwiającym rysowanie żółwi symbolizujących hasło "dla Niemców pracuj powoli"). Nie bał sie śmierci, a przyjaciół obdarzał wielkim szacunkiem, pokazał to nie zdradzając ich w czasie gdy był katowany przez gestapo.

Jan Bytnar, jeden z bohaterów powieści Aleksandra Kamińskiego pt. "Kamienie na szaniec", to wspaniały młodzieniec. Obdarzony tak olbrzymią ilością cech pozytywnych, że mógłby nimi obdzielić nie jednego, a dziesięciu nastolatków. Jest nieskalanie pozytywny, jedyny w swoim rodzaju. W prawdziwym życiu trudno byłoby spotkać kogoś takiego, a szkoda! Cenię go za mądrość, pomysłowość oraz patriotyzm. Przy całej swojej genialności, pozostawał serdecznym i oddanym kolegą. Bardzo chciałabym mieć takiego przyjaciela.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 1 minuta