profil

"Zemsta" charakterystyka postaci.

poleca 85% 1065 głosów

Treść
Grafika
Filmy
Komentarze

- Rejent Milczek; ojciec Wacława, szczupły drobny człowiek. Chodząc lekko garbi się i składa ręce na wznak pokory. Ma w posiadaniu połowę zamku; jest wykształcony. To typ flegmatyka. Tylko na pozór cichy(Milczek) i uległy; w rzeczywistości ma bardzo silny charakter wytrwale zmierza do wybranego celu. Można się nawet posunąć do stwierdzenia że dąży do niego po ” trupach ” gdyż bez skrupułów poświęca własnego syna zmuszając go do ożenku z Podstoliną. Działa sprytnie i podstępnie.

- Cześnik Maciej Raptusiewicz; wychowuje swą bratanice – Klarę i zarządza jej majątkiem. Jest właścicielem drugiej części zamku. Stary kawaler. Ma temperament choleryka, czyli człowieka w gorącej wodzie kopanej, który najpierw działa później myśli. Cześnik nie był człowiekiem wykształconym na co wskazują choćby braki w umiejętności pisania listu. Awanturnik, szlachcic wybuchowy, gwałtowny, porywczy. Dąży wprost do celu, nie umie planować ani knuć. Zemsta wzbudziła w nim taką złość ze w zapamiętaniu postanawia oddać bratanicę za żonę snowi największego wroga.

- Klara; bratanica Cześnika pozostaje pod jego opieką, ma bogaty posąg. Z całego serca kocha Wacława spotyka się z nim potajemnie, ale nie pozwala mu się porywać. Dba o swoje dobre imię. Jest rozsądna.

- Wacław; syn milczka bardzo kocha Klarę, ale nie jest to jego pierwsze uczucie a kontakty z kobietami nie są mu obce. Klarę kocha szczerze, ale nie godzi się z losem, który ich rozłączył. Jako przedsiębiorczy szlachcic postanawia działać.

- Józef Papkin; bardzo biedny szlachcic. Posiadał jedynie gitarę i kolekcję motyli oraz wielką fantazję. To typowy samochwała, który ogłasza się lwem północy i zdobywcą kobiecych serc. Udawał wielkiego bohatera w rzeczywistość okazywał być się jednak tchórzem, człowiekiem bez charakteru. Posługują się językiem dość wykwintnym być może posiada talent poetycki. Na pozór uczciwy i uprzejmy wobec ludzi zamożnych, w rzeczywistości zakłamany

- Podstolina; wdowa pochowała już 3 mężów; teraz poszukuje kolejnego kandydata do stanu małżeńskiego. Mile wspomina romans z Wacławem, którego uważała za księcia. Męża traktuje jak dobry sposób na wzbogacenie się; jest wyrachowaną kokietką.

Podoba się? Tak Nie

Czas czytania: 2 minuty

Ciekawostki ze świata